
Білити чи не білити?
Весною сонячні промені можуть прогрівати темну кору плодових дерев з сонячного боку, при цьому температура кори дерева з тіньового боку буде дорівнювати температурі повітря. Різкий температурний контраст може викликати опік кори плодових дерев – пошкодження у вигляді розтріскування з подальшим відмиранням кори.
Щоб уберегти плодоносні дерева від передчасного пробудження, а кору – від сонячних опіків, потрібно побілити стовбури дерев вапном. Дерева не будуть дуже нагріватися під весняним сонцем і не прокинуться завчасно. Крім того, побілка захистить дерева від шкідників.
Розчин вапна для побілки дерев повинен представляти із себе досить густу масу. Для посилення ефекту прилипання до кори можна додати трохи (не більше 50 г) столярного клею. Для додавання розчину дезінфікуючих властивостей проти боротьби зі шкідниками і хворобами дерев у вапняний розчин можна додати мідний купорос (із розрахунку 300 г на 10 л розчину).
Можна білити дерева пензлем, валиком або обприскувачем. Останній варіант найкращий, оскільки дозволить покрити поверхню кори рівномірно.
Одні садівники радять білити на максимальну висоту, на яку зможете дістати, або краще навіть підставити драбину. Інші садівники вважають, що потрібно білити стовбури дерев не більше ніж на 1 м від землі. Є й інші поради садівників, згідно з якими, побілку дерев краще обмежити на висоті 30 см вище основи гілок. Вибирати висоту й інтенсивність побілки слід, виходячи зі ступеня нагрівання кори.