В здоровому тілі - здорові ноги!

   

Як визначити хвороби по ступнях
Нездужання або хвороби дуже часто проявляють себе через шкіру, в тому числі -ступень. Тому стан шкіри або нігтів наших кінцівок може багато що розповісти про здоров'я організму. 
 

Сухі, полущені ступні — ознака хворої щитовидної залози
Зазвичай це відбувається в кінці зими або навесні, і проходить само собою. Однак, якщо такий стан затягується, а шкіра стає щільною і грубою, відшаровується клаптями або утворює тріщини, це може говорити про більш серйознупроблему. Такі симптоми можуть свідчити про захворювання щитовидної залози. 


Незагойні рани і виразки на ступні — до цукрового діабету
При цьому стані уражаються дрібні периферичні судини, що призводить до погіршення кровообігу. З-за цього приплив до рани червоних кров'яних тілець знижується, внаслідок чого вона загоюється повільніше. Ця проблема може посилюватися, якщо ви багато часу проводите на ногах. Кров застоюється в ногах, викликаючи новий дискомфорт. Тому потрібно періодично давати ногам відпочинок і піднімати їх на подушці.


Набряковий великий палець вказує на подагру
Ваш великий палець на нозі розпух і не поміщається в звичне взуття? Як пояснюють фахівці з клініки Майо, це поширена ознака подагри. При цьому захворюванні солі сечової кислоти осідають на суглобах, викликаючи біль при русі. Поява або посилення подагри можуть викликати деякі продукти, наприклад, червоне м'ясо або алкогольні напої.


Багряні смуги під нігтями - ознака туберкульозу шкіри
А ви помічали у себе такі червоні плямочки під нігтями? Вони являють собою невеликі крововиливи і з'являються найчастіше через травми. Якщо вони виникають у вас іноді, турбуватися не слід. Інша справа, якщо ці плями з'являються часто або у великих кількостях. У такому випадку вам буде потрібна консультація лікаря, бо це може бути ознакою туберкульозу шкіри або інфекції серцевого клапана.


Збільшення нігтьової пластини — один із симптомів раку легенів
При цьому стані нігтьова тканина ущільнюється, сам ніготь збільшується в розмірах, стає округлим і опуклим. Пальці теж набувають округлу форму і стають схожі на барабанні палички. Якщо ви помітили у себе такий стан, як можна швидше зверніться до лікаря. Це може бути симптомом раку легенів, запального захворювання кишечника і рубцювання тканин печінки.


Поздовжні смуги на нігтях - сигнал низького рівня білка в крові
При дрібних цятках або рисках можна не турбуватися, але довгі поздовжні лінії – це зовсім інша історія. Їх ще називають лініями Мюрке. Вони свідчать про низький рівень білка в крові, проявляються через недоїдання або неправильне харчування.
Щоб вчасно помітити появу таких симптомів, періодично оглядайте свої ноги і звертайте увагу на зміни в їх стані. Адже здоров'я – це важливо!
 Читати ще