У жінок і чоловіків різні симптоми одних і тих же хвороб

   

Медики з лікарні Університету в Падуї виступили з попередженням про те, що жінки все частіше стають жертвами лікарських помилок. А все тому, що в підручниках описуються в основному симптоми, властиві чоловікам! У результаті лікарі ставлять неправильні діагнози.
Дослідження виявило значні відмінності в симптомах представників різної статі щонайменше за 5 захворюваннями: серцево-судинні, рак, захворювання печінки, остеопороз і вплив ліків.
«На зорі третього тисячоліття ми досі дуже мало знаємо про гендерні відмінності у перебігу хвороб, зокрема, коли мова йде про симптоми захворювання» — пишуть автори дослідження.
У той час як чоловіки при серцевому нападі скаржаться на здавленість в грудях і біль, який віддає в ліву руку, у жінок звичайними симптомами є нудота і болі внизу живота. Дослідники також виявили, що пухлини у чоловіків і жінок по-різному реагують на ліки та хіміотерапію при ракових захворюваннях.
Також жінки частіше за чоловіків хворіють гепатитом С та остеопорозом, а ще грає роль не тільки стать, але і статура, зріст і вага.
 Читати ще