
Чому корисно частіше виходити на вулицю?
Як природа зцілює людину
Ми всі часто чули фразу «Подихай свіжим повітрям!» і вже не сприймаємо її серйозно. Але існує як мінімум 9 причин, через які варто проводити більше часу поза домом. Прогулянки на природі дійсно корисні для здоров'я!
1. Зняття стресу: під час одного з досліджень було виявлено зниження рівня кортизолу (гормону стресу) в організмі дітей, які провели в лісі два дні, порівняно з тими, хто провів цей час у місті. У процесі іншого дослідження вчені виявили зменшення частоти серцевих скорочень і рівня кортизолу у піддослідних під час прогулянки в лісі. «Стресові стани можуть бути усунені лісовою терапією», — зробили висновок вони.
2. Стимуляція творчого мислення: дослідники зі Стенфорда виявили, що ходьба підвищує творчу наснагу. Вони досліджували креативність людей під час того, як вони ходили та сиділи. Під час ходьби творчий потенціал людини збільшувався у середньому на 60%. Дослідження також показало, що цей вплив продовжувався, навіть коли людина сідала за роботу незабаром після прогулянки.
3. Зниження ризику появи проблем із зором: дослідження показують, що короткозорість рідко зустрічається у дітей, які багато часу проводять поза домом. Нове дослідження в Канаді показує, що одна додаткова година прогулянки на тиждень знижує ризик розвитку короткозорості приблизно на 14%.
4. Підвищення рівня вітаміну D. Прогулянка на свіжому повітрі допомагає боротися з багатьма хворобами: від остеопорозу до серцевих нападів. Вітамін D корисний для росту кісток і клітин і допомагає зменшити запалення.
5. Зміцнення імунної системи: природа зміцнює нашу імунну систему за допомогою фітонцидів і мікобактерій. Дослідження показали, що час, проведений на природі, знижує ймовірність появи величезної кількості захворювань, включаючи депресію, діабет, ожиріння, СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності), серцево-судинні захворювання, рак і багато інших.
6. Ми стаємо щасливішими: перебування на природі підвищує рівень серотоніну, який часто називають «гормоном щастя». Недавнє дослідження показало, що той, хто відпочиває на природі, відчуває зменшення симптомів депресії і поліпшення психічного благополуччя.
7. Легше засинається: промені сонця впливають на рівень мелатоніну та природний циркадний ритм. Під час одного з досліджень було відзначено, що природне сонячне світло допомагає регулювати внутрішній годинник організму. Для поліпшення сну слід близько 30—60 хвилин перебувати під впливом прямих сонячних променів.
8. Природа зцілює: вплив природного сонячного світла може зменшити біль і допомогти при лікуванні. Дослідники виявили, що у пацієнтів, які перенесли операцію на хребті, спостерігалося зниження рівня болю і стресу після того, як вони піддалися впливу сонячних променів. Пацієнти, які перебували «на сонці» на 46% довше, приймали на 22% менше знеболюючих на годину.
9. Бадьора старість: люди у віці 70 років, які щодня проводили час на вулиці, повідомляли про меншу кількість нападів болю і мали менше проблем зі сном. До того ж у них практично не спостерігалося зниження повсякденної активності. Простіше кажучи, перебування на відкритому повітрі може допомогти залишатися здоровими навіть у глибокій старості.