Що відбувається з жиром, коли ми втрачаємо вагу?

   

Люди часто говорять про дієти, втрату ваги та спалювання жиру. Але мало хто замислюється про те, куди ж насправді зникає жир. Якщо вам здається, що він переходить у м'язи або видаляється разом із потом, ви помиляєтеся. 
Нещодавно CNN опитали 150 лікарів, дієтологів і особистих тренерів та виявили, що переважна більшість із них (98%) вважають, що жир або перетворюється на енергію, або спалюється у м'язах. Але жоден із цих варіантів не є вірним.
Отже, куди ж зникає жир? Це питання бентежило Рубена Меєрмана, колишнього фізика й австралійського телеведучого, після того як він втратив близько 13 кг. Він поставив його Ендрю Брауну, досліднику ліпідів в Університеті Нового Південного Уельсу, і згодом вони опублікували своє дослідження у British Medical Journal.
Меєрман і Браун дійшли висновку, що жир перетворюється на вуглекислий газ, воду та енергію. Іншими словами, у дійсності ви не втрачаєте вагу, а видихаєте її у процесі дихання та позбуваєтеся решти через піт і сечу.
Меєрман і Браун з'ясували, що відношення жиру, перетвореного на двоокис вуглецю, порівняно з жиром, перетвореним на воду, становить близько 84:16.
Чи означає це, що ключ до втрати ваги — просто більше дихати? Це не так. Швидке дихання або гіпервентиляція можуть викликати запаморочення.
Якщо ви дійсно хочете позбутися жиру, зосередьтеся на тому, що може підвищити частоту дихання. Наприклад, інтенсивна ходьба, біг або їзда на велосипеді — ці дії допоможуть скинути зайву вагу, і ви будете втрачати жир із кожним вдихом та видихом.
 Читати ще