Статус дитини, яка постраджала внаслідок воєних дій та збройних конфліктів

ПРО ОТРИМАННЯ СТАТУСУ ДИТИНИ, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВНАСЛІДОК ВОЄННИХ ДІЙ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ

Війна на сході України зачепила долі багатьох. Вимушені залишити свої домівки люди стали переселенцями, адаптуються жити в нових умовах, намагаються відстоювати свої права. Тут варто зазначити, що Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 268 уряд затвердив Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. 
Право на отримання такого статусу має дитина, яка внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:
отримала поранення, контузію, каліцтво;
зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства;
була викрадена або незаконно вивезена за межі України; залучалася примусово до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань, утворення яких не передбачене законом;
незаконно утримувалася, у тому числі в полоні. 

Куди звертатись з приводу надання статусу?
Дитина або заявник в інтересах дитини звертається до служби у справах дітей:
- за місцем взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція (далі – АТО);
- за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.
Увага! Заявник подає документи до служби у справах дітей, яка безпосередньо веде справу, проте рішення має приймати виконавчий комітет Жовтоводської міської ради, яка і є органом опіки та піклування.
Якщо дитина залишилася без батьківського піклування, а догляд за нею тимчасово здійснюється родичами або іншими особами (сусідами, знайомими), – документи для прийняття рішення щодо такої дитини готуються службою у справах дітей за місцем виявлення дитини.

Хто може звернутись від імені дитини?
Інтереси дитини можуть представляти:
- законний представник: батьки, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікун, піклувальник та інші особи в передбачених законом випадках;
- у разі переміщення дитини без законних представників: родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, - представник органу опіки та піклування (тобто — виконкому). 
Дитина також може самостійно звернутись до служби у справах дітей за умови досягнення нею 14 років.
Рішення щодо надання статусу приймається виконкомом міської ради протягом 30 календарних днів з моменту реєстрації заяви.

Корисні контакти:
Служба у справах дітей виконкому Жовтоводської міської ради, адреса: м. Жовті Води, бульвар Свободи, 33, контактний телефон: графік прийому громадян: вівторок, четвер: 08.00-12.00, 13.00-16.00, обідня перерва: 12.00-13.00. Більше інформації можна дізнатися за посиланням http://zhv.gov.ua/sluzhba-u-spravax-ditej/.
Гаряча лінія агенства ООН у справах біженців для внутрішньо переміщених осіб - 0 800 30 77 11.
Також отримати юридичну допомогу безкоштовно можна  за телефонами гарячої лінії благодійного фонду «Право на захист» (099) 507 50 90, (094) 905 67 64, (098) 597 64 72, (063)496 80 88, найближчий офіс - у м. Дніпро, вул. Героїв Майдану, 1, офіс 104.

 
 



Читати ще