Як зрозуміти, що дитина наркозалежна?

   

Як вберегти дитину від «поганої компанії»? Як вчасно зрозуміти, що син або дочка потрапили у біду та вживають наркотики?

 

 «Наркоманія «молодшає» - до наркологічного диспансеру потрапляють пацієнти вже від 12 років, - розповів Андрій Шаповалов. - Завдяки інтернету наркотики стають доступнішими для дітей. Зазвичай це речовини, вміст яких в організмі не виявить жодна лабораторія. Діють вони недовго - годину, півтори. Тож помітити, що з дитиною коїться щось погане, батькам зазвичай дуже важко.

Проте є й інші ознаки, які можуть вказувати на вживання дитиною наркотиків.

Це різка зміна компанії та інтересів, потайливість.

Серед інших ознак - схуднення, блідість, часта безпричинна зміна настрою в сторону агресії. Апатія, втрата інтересу до спорту, музики, малювання.  Батьки можуть помітити дивні речі, які раніше дитині не належали: якісь пляшечки, пакетики. Можуть пропадати гроші та цінні речі. 

 90% хлопців та дівчат пробують наркотики «з цікавості». Проте цей інтерес також має причину.

Переважна більшість дітей, які пробують психотропні речовини, зазнавала фізичного насильства, відчувала нерозуміння батьків.  Простий приклад. Дівчинка мріяла бути фігуристкою, а тато віддав її на балет. Вона ненавиділа танцювати, але він змушував її  бути усюди першою. Результат - дівчинка першою отримала досвід вживання наркотиків. 

 Аби вберегти дитину від шкідливих звичок, найперше слід знайти з нею контакт. Чи знаєте ви, чим цікавиться ваша дитина? Чи знаєте, чого вона хоче? Не ви, а саме ваш син чи донька? Адже у вас різні потреби. Не будуйте ілюзій, що підліток відразу вас пустять на свою територію - вона закрита для дорослих. Проте постарайтеся знайти цей контакт. Адже легше попередити проблему, ніж боротися з нею. Читати ще