Куди звертатися в разі закінчення терміну придатності електронного пенсійного посвідчення?

   

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) - це два документа в одному. По-перше, ЕПП є пенсійним посвідченням, а, по-друге, банківською картою, за допомогою якої можна оплачувати комунальні послуги і проводити інші платежі. ЕПП як пенсійне посвідчення є безстроковим, тобто змінювати його на новий немає необхідності. Особливо це стосується тих випадків, коли людина вийшла на пенсію за віком. Але ЕПУ як банківська карта підлягає обміну через певний термін. Коли документ оновлять автоматично?

За два місяці до закінчення терміну придатності ЕПУ як банківської карти, банк буде надавати до Пенсійного фонду списки власників таких карт. Співробітники фонду самі будуть ініціювати перевипуск карт - робити замовлення в Ощадбанк. Цим карткам буде присвоєно спеціальний статус - документи, які готують до повторного випуску. Таким чином, старе посвідчення буде вважатися легітимним доти, поки пенсіонер не отримає нове посвідчення

Після того як новий документ доставлять в відділення Ощадбанку, в якому пенсіонер отримав своє перше посвідчення, його проінформують за допомогою СМС-повідомлення коли прийти за новим посвідченням.

У яких випадках потрібно звертатися самостійно?

    Якщо пенсіонер хоче отримати посвідчення в іншому відділенні, не там, де отримував перший раз. Таке трапляється, наприклад, при зміні місця проживання.
    Звернутися до відділення Пенсійного фонду особисто необхідно в тому випадку, якщо в ЕПП закінчується термін придатності саме пенсійного посвідчення. Пенсійне посвідчення з певним терміном придатності видається в тому випадку, якщо пенсія була призначена тимчасово і вимагає підтвердження, наприклад, пенсія по інвалідності або пенсія по втраті годувальника.


Читати ще