Як відключитися від системи централізованого опалення?

   

Варіант ПЕРШИЙ. 

Ви маєте право встановити систему індивідуального опалення, якщо більше половини власників квартир у вашому будинку вже зробили це раніше.

Відповідно до нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги», дозволено встановити систему індивідуального опалення в квартирі власникам квартир в тих будинках, в яких на вже не менше половини квартир були відключені від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Тобто закон – як виняток – дозволив вирішити складну ситуацію, в якій «застрягло» чимало багатоквартирних будинків, коли більше половини квартир в свій час (коли це було дозволено) від’єдналися від централізованого опалення, а решта – не мають формального права зробити те ж саме.

 

Варіант ДРУГИЙ. 

Якщо у вашому будинку не набереться необхідної кількості «автономників», то процедура може бути досить клопітною – в Україні досі діє наказ Міністерства ЖКГ, який дозволяє відключати від центрального опалення і гарячої води тільки весь будинок, а не окремі приміщення.

Для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг центрального опалення (ЦО) орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж.

Власники будинку повинні звернутися з письмовою заявою до цієї комісії, вказуючи причини відключення, а також надавши копію протоколу зборів співвласників будинку. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з влаштування індивідуального або автономного опалення повинно бути підтримане всіма власниками (або уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

 

Робота комісії
Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності з нею.

Комісія в місячний термін приймає рішення про відключення від мереж централізованого опалення, облаштуванні індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов’язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону.

У разі позитивного рішення комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від існуючих мереж.

Причини для відмови
Відмовити у відключенні від центрального опалення комісія може на таких підставах:

– якщо один з власників квартир не згоден на відключення від центрального опалення;

– в разі, якщо відключення є технічно неможливим.Читати ще