
Ремонт житла
1. Як встановити автономне опалення
Щоб встановити автономне опалення, необхідно відключити будинок від мереж централізованого опалення. Для цього подається письмова заява із зазначенням причин відключення в постійно діючу міжвідомчу комісію.
До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку, на яких було прийнято рішення про підключення будинку до автономного опалення. Рішення повинно бути підтримане всіма власниками приміщень у житловому будинку.
Комісія у місячний строк приймає рішення та оформляє протокол, витяг з якого у десятиденний строк надається заявникові.
Засідання Комісії відбувається за участю заявника або його уповноваженого представника. При позитивному рішенні заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж центрального опалення.
Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж.
Відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж центрального опалення виконується монтажною організацією у міжопалювальний період.
По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження.
Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.
2. Як отримати дозвіл на перепланування, переобладнання
Якщо переобладнання та перепланування житлового приміщення не передбачає втручання в несучі конструкції або інженерні системи загального користування, отримувати дозвільні документи не потрібно. Після завершення зазначених робіт не потрібно вводити об'єкт в експлуатацію.
Виконання робіт, внаслідок яких змінюється площа, кількість чи склад приміщень у будинках державного чи громадського житлового фонду, допускається за письмовою згодою наймодавця (орендодавця).
Якщо переобладнання та перепланування приміщення передбачає втручання в несучі конструкції або інженерні системи загального користування (наприклад, перепланування підвісного балкону), необхідно отримати дозвіл виконавчого комітету місцевої ради. Для цього потрібно подати у Дозвільний центр за місцем знаходження об'єкта перепланування (районний центр):
- заяву встановленого зразка у двох примірниках;
- копії правовстановлюючого документа на приміщення;
- копії поверхових планів, проект переобладнання або перепланування;
- копії згоди власника, співвласників або уповноважених ними осіб.
Термін розгляду заяви – 10 робочих днів. У цей період приймається рішення: видати дозвіл на перепланування або письмове повідомлення про відхилення декларації.
Для узаконення перепланування за фактом його закінчення, потрібно ще й заручитися документом, що підтверджує відповідність виконаних робіт проекту. Щоб отримати такий документ, необхідно звернутися в Дозвільний орган із заявою у довільній формі: про закінчення ремонтних робіт і очікуванні комісії. Зрозуміло, заяву потрібно підкріпити копією зареєстрованої декларації або повідомленням про пропуск строків її розгляду.
У 7-денний термін з моменту звернення Дозвільний орган зобов'язаний забезпечити приймання об'єкта в експлуатацію, перевірив відповідність виконаних робіт проекту перепланування, та видати висновок щодо цього.
На завершальному етапі перепланування уповноважена посадова особа дозвільного центру у висновку про відповідність виконаних робіт зробить відмітку про прийняття об'єкта перепланування в експлуатацію і поставить запис у журналі прийому об'єктів перепланування в експлуатацію.
Рекомендується оформити нове свідоцтво про право власності, в якому були б зафіксовані результати перепланування у випадку істотних змін співвідношення житлових і нежитлових площ.