Які продукти не можна заморожувати в морозильній камері

   

Заморожені продукти вже давно і міцно увійшли в наше життя. Крім запасів страв швидкого приготування, господині освоїли також різні способи заморожування сезонних продуктів. Але є продукти, які не можна заморожувати.
Деякі – тому що це псує їхню якість, а деякі можуть завдати шкоди вашому здоров’ю після заморожування.


Молочні продукти
До молочних продуктів, які не можна заморожувати, належать йогурти, вершки і сметана. Крім того – м’які сири і майонез. Ці продукти втрачають свої смакові властивості і розшаровуються. І після розморожування стають непридатні для використання.
М’які види сиру
Тверді сири (чеддер, швейцарський і пармезан) відмінно підходять для заморожування. Але ось бринзу, сир і вершковий сир не рекомендується зберігати в морозилці.
Смажені готові страви
Обсмажені курячі крила або ковбаски після заморожування втрачають свій смак. Крім того, хрустка скоринка зникає. Готові обіди після першого розморожування також не варто знову ставити в морозильну камеру, це сприятиме розмноженню бактерій. Повторне заморожування може бути небезпечне для здоров’я.
Фрукти і овочі з великим вмістом води
Кавун, яблука, картопля, огірки, редис, листя салату та інші овочі і фрукти втратять свою форму і смак після того, як вони відтануть. Тому краще відразу спожити їх або придумати інший вид зберігання. Сира картопля потемніє в морозилці, тому її краще зберігати в темному і прохолодному місці. А ось приготовану картоплю можна заморозити без проблем.
Розморожене м’ясо
Якщо ви вже витягли м’ясо з морозильної камери, то вдруге його не можна заморожувати. У м’ясі, яке вже розморозилося, починають розмножуватися бактерії, які необхідно знищити тепловою обробкою. Якщо знову покласти таке м’ясо в морозильну камеру, є ризик, що мікроорганізми продовжать розмножуватися.
Консерви
Консерви не призначені для заморожування. Краще всього їх тримати в коморі. Але якщо вам потрібно заморозити вміст консерви, то його можна пересипати в герметичний контейнер або спеціальний пакет для заморозки.
Яйця у шкаралупі
Збиті яйця, попередньо очищені від шкаралупи, можна сміливо класти в морозильну камеру і зберігати там до 12 місяців. А ось варені яйця чи яйця в шкаралупі – не можна.
Готові макарони
Якщо ви заморозили готову пасту, то після розморожування вона буде гумовою. Готові макарони можна заморожувати тільки за умови попередньої готовності до ступеня al dente. Тільки так ви зможете зберегти їх смак.
Соуси
Підливи, заправки і соуси, в яких використовується борошно або кукурудзяний крохмаль, під час заморожування розшарується.
 Читати ще