EUR: 38,35 грн.
USD: 41,1 грн.
Сьогодні: +13..+13 °C, хмарно

: Які прилади споживають найбільше електроенергії?

  Ви знали, що третина електроенергії в оселі використовується на освітлення, а один із найбільш «прожерливих» приладів – це електрочайник? YASNO в Дніпропетровській області розповідає, скільки електроенергії споживають  побутові пристрої і які звички допоможуть зменшити суму в платіжці за світло.

  В середньому на освітлення використовується 65 кВт·год щомісяця.

  ·Замініть неощадливі лампи розжарювання на енергоефективні LED-лампи YASNO Smart, що споживають на 80% менше електроенергії.

  Потужний комп’ютер, що працює 3-4 години на день, за місяць «з’їсть» близько 45 кВт·год. Ноутбуки більш економні й зазвичай споживають майже втричі менше електроенергії за той самий час роботи.

  ·Не залишайте техніку у «сплячому» режимі, щоб не витрачати енергію марно.

  Холодильник – один із небагатьох приладів, що працює цілодобово. За місяць цей прилад споживає 30 кВт·год.

  ·Відстань від холодильника до стіни має бути щонайменше 5 см – інакше перевитрата енергії сягне 30%.

  До енергоємних приладів належить і пральна машинка – якщо вона працює 3 години на тиждень, за місяць «набіжить» 18 кВт·год.

  ·Користуйтеся функцією «Відкладений старт» пральної машинки і періть за нічним тарифом. Нічний тариф діє для власників двозонних лічильників. З ним ви сплачуєте удвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 7:00.

  Електрочайник – невеликий прилад, але «прожерливий»! Його потужність в залежності від моделі – від 1000 до 3000 Вт. Якщо ви щодня вмикаєте чайник з середньою потужністю на 15 хвилин, за місяць пристрій споживає в середньому 11 кВт·год електроенергії.

  ·Регулярно очищуйте чайник від накипу – це підвищить теплопровідність та зменшить витрати електроенергії.

  Трохи менше електроенергії – приблизно 9 кВт·год на місяць – використовує телевізор, якщо дивитися його по 3 години на день.

  ·Обирайте сучасну техніку не менше класу «А» – вона більш енергоефективна за старі моделі.

  Праска та фен мають приблизно однакову потужність. Кожен із цих приладів, якщо використовувати годину на тиждень, за місяць споживає близько 6 кВт·год.

  ·Вимикайте праску в перервах у прасуванні.

  «На початку 1990-х одна родина користувалася в середньому трьома електроприладами. Зараз же в оселі може бути десятки пристроїв, що, звісно, впливає на рівень енергоспоживання.