Як вивести плями від поту на білому одязі

   

Сода
Найпростіший рецепт: потрібно змішати соду з водою до густоти сметани, нанести суміш на пляму і ретельно втерти щіткою (підійде зубна). Обробляйте всі плями, особливо по краях. Дайте полежати речі близько години, а якщо пляма більш стара, – довше. Виперіть річ і ретельно прополощіть: замість плям від поту можуть залишитися розводи від соди. При необхідності повторіть обробку ще раз.
Оцет
Цей спосіб підходить для боротьби із застарілими плямами поту на щільних бавовняних тканинах. Більш делікатним матеріалами він легко може нашкодити.
На кілька хвилин налийте на пляму оцет (9%), потріть. Концентрована кислота повинна перемогти забруднення.
Використання перекису водню
Цей варіант кращий для невеликих плям, які не встигли надто застаріти. Намочіть виріб хвилин на 10, щоб розм’якшити волокна. Полийте плями перекисом і залиште на кілька хвилин, поки йде реакція. З’явиться легке шипіння, і плями почнуть зникати на очах. Якщо забруднення залишаться, обробіть плями знову, злегка втираючи перекис в тканину. Якщо пляма зовсім свіжа, річ годі й замочувати, а розприскати на пляму перекис з розпилювача. Цього буде досить. Перш ніж випрати виріб, дайте йому добре просочитися розчином.
Чистячі склади для виведення плям
Додайте по одній чайній ложці дрібної кухонної солі і аміаку (нашатирю) в склянку води, налийте розчин на жовту пляму і залиште в такому вигляді на 2-3 години. Тепер можете випрати улюблений виріб, як зазвичай.
Ретельно змішайте миючий засіб для посуду, соду і перекис в пропорціях 1: 2: 4. Нанесіть на оброблювані ділянки і потріть щіткою. Дайте речі полежати не менше 2 годин перед тим, як випрати.
Сіль, соду і рідке мило змішайте, щоб вийшла густа кашка. Втирайте її в забруднені ділянки і залиште хвилин на 30-40, прополощіть.
Змішайте яєчний жовток з медичним спиртом (буде потрібно приблизно столова ложка). Обробіть отриманим складом плями. Хвилин через 20-30 річ можна випрати. Не хвилюйтеся: ні від жовтка, ні від плям поту не залишиться сліду.Читати ще