Ліки та їжа: коли несумісні

   

Яка ж їжа несумісна із певними групами медичних препаратів?
При вживанні антибіотиків (біоміцин, тетрациклін тощо) треба відмовитися від спиртного, кислих фруктів, солодких напоїв, соків, сухого вина і будь-яких страв, для приготування яких використовують оцет. Їжте більше овочів і зелені.
Із антидепресантами краще не поєднувати витримані сири, сири з цвіллю, квашену капусту, соєвий соус, яловичу та курячу печінку, в’ялену рибу і м’ясо, йогурти, інжир, родзинки і сметану. Бо всі ці продукти містять тирамін, який, поєднуючись з інгібіторами моноаміноксидази, здатний різко підвищувати артеріальний тиск.
Препарати, які розріджують кров, не можна поєднувати з журавлиним соком, морсом і ягодами, бо це може спричинити внутрішню кровотечу.
Уживаючи аспірин, відмовтеся від цитрусових соків, бо разом із аспірином вони подразнюють слизову шлунка, та не запивайте молоком, позаяк воно повністю нейтралізує дію цих ліків.
Болезаспокійливі (пірамідон, амідопірин та інші) не рекомендується поєднувати з копченостями, оскільки вони нейтралізують лікувальну дію препаратів.
Якщо уживаєте залізовмісні препарати, відмовтеся від кави, чаю, борошняних виробів і солодкого, молочних продуктів і горіхів. Така їжа ускладнює засвоєння заліза організмом.
Сечогінні препарати не варто пити з лакрицею – коренем солодки (екстракт солодки міститься у відхаркувальних мікстурах, аптечних льодяниках, а відвар кореня застосовують як проносний і сечогінний засіб). 
Протиревматоїдні препарати негативно впливають на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Вживаючи їх, дотримуйтеся суворої дієти: відмовтеся від сирих овочів і фруктів, смажених страв і грибів, м’ясних і рибних бульйонів.
Сульфаніламіди (сульфадиметоксин, бісептол, сульфадимезин) – це протимікробні й антибактеріальні препарати, які не слід пити одночасно зі споживанням печінки, журавлини, зелені, жирної їжі, цукру та солодощів.
 Читати ще