
Що відбувається з нами, коли ми спимо
Коли людина спить, то практично відрізана від реальності, проте наш мозок не перестає працювати. Більш того, в цей час з нами відбуваються дивовижні речі.
Ми не відчуваємо запахів уві сні
Цікаво, що навіть самі їдкі запахи не здатні нас розбудити. Наше почуття нюху притупляється під час сну. Точна причина невідома, однак це може бути наслідком втрати контекстуальних стимулів. Навіть якщо вам сниться, що ви відчуваєте дуже різкий запах, насправді, його створює мозок.
Ми вирішуємо проблеми уві сні
Поки ви спите, мозок продовжує активно думати і навіть вирішувати якісь проблеми. Це нормальне явище, і в точності пояснює фразу: "ранок вечора мудріший". Вам може здатися, що мозок відпочиває, коли ви спите, однак він зосереджений на рішенні проблем, які вам не давали спокою останнім часом.
Близько 20 хвилин ми нерухомі
Ми на час завмираємо і втрачаємо здатність рухатися. У фазі швидкого сну мозок відключає нейрони, які відповідають за рух. Такий тимчасовий параліч нам необхідний для нашої ж безпеки. У цій фазі ми нерухомі: немає стусанів, немає штовхання і немає відтворення своїх дій з сновидінь. Цей стан триває приблизно 20 хвилин.
Вам здається, що ви падаєте
Дуже поширена і цікава річ. Падіння уві сні відчуває 70% людей. Найчастіше це відбувається прямо перед тим, як ви засинаєте або прокидаєтеся. Існує дві теорії, чому так відбувається. Перша - це порушення сну, яке викликане енергією, що залишилася. Друга - мозку здається, що ви насправді падаєте, так як всі м'язи розслаблюються, і він змушує їх різко напружитися, щоб зловити ваше тіло.
Мозок запам'ятовує важливу інформацію
На відміну від непотрібних даних, важливу інформацію під час сну мозок переміщує з короткочасної пам'яті в довгострокову. Сон особливо важливий, коли ви вчитеся. Він в буквальному сенсі слова допомагає закріпити отримані відомості для подальшого використання. Отже, краще гарненько виспатися, ніж заучувати інформацію протягом всієї ночі.
Горло уві сні звужується
М'язи горла нам необхідні для того, щоб підтримувати глотку у відкритому стані для вільного проходження повітря. Однак під час сну м'язи горла знаходяться в розслабленому стані і це може бути причиною хропіння.
Розвиток креативного мислення
Цікаво, що під час сну у нас зростає творчий потенціал. Дослідники помітили, що в той час, коли ми спимо - мозок вловлює віддалені асоціації між відомостями. Днем ми не помічаємо цього. Однак після сну учасники експерименту на 33% швидше знаходили креативне рішення.