Центральна бібліотека

   

Відділ обслуговування сьогодні є одним із провідних відділів Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», визначальною територією духовності та знань, першим помічником в освіті і професійному становленні населення міста Жовті Води, чільним організатором цікавого та змістовного дозвілля жовтоводців.

Відділ обслуговування (ВОЦБ) - це авторитетний центр з інноваційними бібліотечними технологіями, нетрадиційними формами обслуговування, різноманітними інноваційними послугами. Він ціленаправлено виконує комунікативні, інформаційні , просвітницькі функції, намагаючись відповідати своїй високій місії служити суспільству, прагнучи задовільнити духовні та освітні потреби жителів міста, спрямувати свою діяльність на розширення репертуару сервісних послуг, поліпшення обслуговування своїх користувачів, здійснення дійових та творчих взаємозв’язків з місцевою владою, громадськими, навчальними та культурними закладами.

Одне з основних завдань ВОЦБ є належне зберігання, пропаганда та видача творів друку. Універсальний фонд друкованих видань відділу налічує понад 48 000 примірників літератури різної тематики. Це наукова та науково-популярна література з різних галузей знань: історії, економіки, філософії, правознавства, медицини, мовознавства, мистецтва, спорту тощо. Вагомий відсоток книжкового фонду становить художня література. Фонд ВОЦБ постійно формується на основі вивчення читацького попиту та побажань відвідувачів.

Оперативність виконання читацьких вимог, висока культура обслуговування, професіоналізм співробітників ВОЦБ дозволяє щороку обслуговувати понад 3,5 тисячі читачів. Щорічна книговидача складає понад 77 тисяч примірників. Послугами відділу користуються фахівці різних установ, студенти вищих та середніх навчальних закладів, робітники, службовці, пенсіонери та інші. Користувачі мають можливість не лише отримувати потрібну інформацію, а й брати участь у роботі клубів за інтересами, різноманітних акціях і масових заходах, цікаво та змістовно проводити свій вільний час.

В даний час відділ надає такі послуги:

Інформаційні:

 • користування друкованими матеріалами;
 • книжкові виставки, перегляди;
 • інформаційні огляди;
 • екскурсії по бібліотеці;
 • індивідуальне та групове інформування;
 • пошук інформації в Інтернеті на замовлення;
 • доступ до інформаційних матеріалів сайту КЗК «Жовтоводська ЦБС»
 • бібліотечні уроки,
 • консультації.

Довідково-аналітичні:

 • система друкованих каталогів та картотек;
 • доступ до електронних каталогів інших бібліотек;
 • дайджести;
 • аналітичні огляди;
 • бібліографічні довідки.

Комунікативні:

 • масові заходи;
 • клуби за інтересами, читацькі об'єднання.

Сервісні:

 • ксерокопіювання;
 • сканування;
 • запис на електронні носії.

Центральна бібліотекаПровідним структурним підрозділом відділу обслуговування є абонемент, фонд якого задовольняє найвишуканіші смаки читачів та систематично поновлюється новинками. На абонементі читачі мають можливість самостійно вибрати потрібні їм книги з історії, економіки, права, філософії, педагогіки, медицини, спорту, мовознавства, літературознавства тощо. Багатим та різноманітним є фонд художньої літератури абонементу, він не тільки відповідає вимогам навчальних програм, а й забезпечує усі читацькі потреби. Фонд абонементу систематично поновлюється новинками, які завжди можна побачити на постійно діючій виставці «Нові надходження».

Центральна бібліотека

Центральна бібліотека

Центральна бібліотека

Центральна бібліотека

Юнацька кафедра, як структурний підрозділ абонементу, обслуговує молодіжний контингент користувачів Центральної бібліотеки, сприяє всебічному розвитку високоінтелектуальної свідомої особистості і координує роботу відділу з питань виховання молоді та юнацтва. Робота юнацької кафедри здійснюється в рамках реалізації власної програми ВОЦБ «НАДІЯ МАЙБУТНЬОГО» (Соціалізації та адаптації молоді Жовтих Вод). На базі юнацької кафедри діють профорієнтаційний клуб «Професійні обрії», клуб здорового способу життя «Джерела здоров’я» та школа мужності «Світ належить мужнім».

Центральна бібліотекаСпеціалізованим структурним підрозділом відділу є читальний зал, який здійснює інформаційний пошук і бібліографічне інформування, оперативне задоволення освітніх, виробничих, духовних та культурних потреб усіх категорій користувачів. В приміщенні залу систематично проводяться семінари, лекції, бесіди, зустрічі з цікавими людьми, творчі вечори та інші масові заходи. Кожен рік читальний зал відвідує більш ніж 1,5 тисячі читачів, при цьому видається близько 38 тисяч примірників літератури, журналів і газет. Дві третини фонду читального залу складає навчальна література, яка вирізняється універсальним складом з різних галузей і напрямків - це історія, філософія, економіка, логіка, право та педагогіка, соціологія та статистика, медицина та психологія, біологія, хімія, фізика та багато інших. Фонд читального залу формується на основі вивчення читацького попиту та побажань відвідувачів. Кожного півріччя зал отримує офіційні передплатні видання України, інформацію про наявність періодичних видань можливо отримати із систематичної картотеки статей та на Web-сайті бібліотеки.

Центральна бібліотекаТакож на базі читального залу діють Інформаційний центр – «Інфотека@. Жовті Води у інформаційному полі», основне завдання якого – акумуляція всіх знань та інформації про Жовті Води і надання їх в користування населенню та Центр слов’янської писемності і культури, головною метою якого є створення умов для збереження, відродження, розвитку і популяризації самобутніх слов'янських культур та культурних і духовних цінностей слов'янських народів, популяризації традицій, звичаїв, ремесел та народної творчості слов'ян, сприяння зростанню культурного рівня мешканців міста.

Сьогодні відділ обслуговування Центральної бібліотеки спрямовує свої зусилля на створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу Жовтоводської міської громади шляхом партнерства з органами самоуправління, комітетами самоорганізації населення та громадськими організаціями. Значна увага надається співпраці з адміністративними структурами міста, установами культури і освіти, органами соціального захисту, творчими спілками. Відділ у тандемі з соціальними партнерами організовує та проводить велику кількість культурно-просвітницьких заходів. Він є неодмінним учасником усіх значних подій в житті місцевої громади.

Обслуговуючи всі верстви населення, ВОЦБ залишається притулком для безробітних, людей похилого віку, самотніх, дітей, якими не опікуються батьки. Всі вони потребують допомоги і спілкування. Саме тому працівники відділу не чекають, поки люди самостійно вирішують свої проблеми, вони передбачають всі їхні потреби і у відповідності з ними надають інформацію. Цей важливий напрямок діяльності виконується в рамках реалізації власної програми відділу «Від серця до серця: бібліотека – шляхи соціалізації особистості» (Соціокультурна реабілітація населення міста Жовті Води). Для виконання цієї програми бібліотекарі впровадили бібліотерапію, як засіб психологічної адаптації, налагодили взаємодію книгозбірні зі службами соціального захисту населення міста та органами місцевого самоврядування, запропонували нестаціонарне обслуговування людей з обмеженими можливостями. В даний час ВОЦБ підтримує тісні зв’язки з такими місцевими соціальними службами, як: Жовтоводська міська організація Товариства Червоного Хреста України, Територіальний центр соціального обслуговування м. Жовті Води, Управління праці та соціального захисту населення. Одним з видів соціальної допомоги користувачам ЦБ залишилась і організація масових заходів, котрі дають змогу людям спілкуватися, пізнавати світ, відпочивати, вирішувати свої проблеми.

Працівники відділу активно сприяють творчій самореалізації користувачів бібліотеки. Для тих читачів, які намагаються зробити своє життя повнішим, змістовнішим, віддати частину свого вільного часу своєму захопленню і отримати від цього неабияке задоволення, на базі ВОЦБ організовані та діють Літературно-музичний салон «Натхнення» та Літературна студія «Горицвіт». Завдяки цим читацьким об’єднанням Центральна бібліотека стала саме тим культурним центром, який згуртував навколо себе весь творчий потенціал міста Жовті Води.

Літературно-музичний салон «Натхнення» залучає читачів Центральної бібліотеки до вічних духовних цінностей, до світу високої світової та вітчизняної літератури і культури. В рамках Салону проходять фольклорні свята, літературно-музичні композиції, читацькі конференції, мистецькі вечори, пісенні бенефіси. Салон «Натхнення» - це дистанціювання від буднів, створення атмосфери літературного свята, поетизація побутової поведінки.

Центральна бібліотекаЛітературна студія «Горицвіт» об’єднує всіх жовтоводців, реалізуючих себе через слово і поетичне натхненне. До студії приходять творчі люди, як з певним літературним досвідом так і початківці. Всі, хто любить поезію, літературу та спілкування. В роботі «Горицвіту» немає обмежень ні щодо мови, ні щодо видів та жанрів літературної творчості. Тут можна почути вірші, пісні, оповідання, гуморески, обговорити свої й спільні творчі проблеми, отримати справжній «майстер-клас» від відомих жовтоводських письменників та поетів.

Центральна бібліотекаУ травні 2016 році було відкрито "БібліоМедіаЦентр" - єдиний інформаційний центр для організації ефективної системи одержання жителями повної інформації, необхідної для забезпечення їх особистих прав та життєво-необхідних потреб, тобто надання послуг з Євроінтеграції, Місцевого самоврядування та Електронного урядування. Саме бібліотеки стають магістралями інформації для населення, тому що є публічними осередками, до яких населення має необмежений доступ.

Центральна бібліотекаВід Першого Криворізького місцевого центру з надання вторинної правової допомоги мешканці міста можуть отримати безкоштовну правову допомогу, через Skype зв'язок. "БібліоМедіаЦентр" дасть змогу забезпечити тісний контакт з органами управління місцевої та державної влад, а бібліотека допоможе громаді міста скористатися інноваційними послугами.

Нині працівники відділу не обмежуються спостереженням за мінливими запитами, вони все частіше удаються до глобальних маркетингових досліджень. При цьому досліджується думка користувачів про обслуговування з широкого спектру питань (послуги, відмови, ступінь комфорту, режим роботи, вимоги до бібліотекаря й ін.), а також вивчається інформаційний ринок у цілому.

Приміщення відділу естетично оформлені. Бібліотечні виставки, аматорські вироби користувачів бібліотеки, експозиції з квітів, вишивка, яскраво оформлені тематичні полиці – все це робить бібліотеку більш зрозумілою та привабливою для користувачів.

Ефективною технологією інформування користувачів книгозбірні та мешканців міста про діяльність відділу та послуги, що він надає, залишиться рекламно-іміджова діяльність. Вся найцікавіша інформація регулярно та своєчасно надається через місцеві газети, телебачення, радіо та сайти міськвиконкому і бібліотеки.

Відділ обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» - це насамперед інформаційний центр, де людина може знайти необхідну їй інформацію, використовуючи різні джерела - книги, періодичні видання, аудіо та відео матеріали. Його головне завдання – надати читачу джерело інформації і можливість із ним працювати. Саме тому працівники ВОЦБ постійно працюють над розширенням номенклатури бібліотечно-інформаційних послуг, удосконалюють традиційні і впроваджують нові форми і методи роботи на основі новітніх технологій та комп'ютеризації інформаційно-бібліотечних процесів.

Девіз відділу обслуговування Центральної бібліотеки залишається незмінним:

«Максимальна доступність, сучасність та відкритість!»Читати ще