"Жайворонки" живуть довше, ніж "сови"

   

Передчасна смерть серед "сов" на 10% вище, ніж серед "жайворонків". Такі результати показало дослідження вчених з Великобританії. Підсумки наукової роботи були розміщені в журналі "Chronobiology International".
Це дослідження було перше на тему тривалості життя людей з різними біологічними ритмами. Всім відомо, що люди, які відносяться до хронотипу "жайворонки" легко прокидаються рано вранці і активні саме в ранні години, а ті, кого називають "совами", комфортно себе почувають, якщо починають свій день ближче до полудня. Пік активності "сов" припадає на другу половину дня.
Вчені повідомили про те, що підвищений ризик передчасної смерті "сов" пов'язаний зі стресом. Весь світ працює у відповідності з режимом "жайворонка". Велика частина працівників зобов'язані почати свій робочий день в 8-9 годин ранку, з-за чого "сови" відчувають постійний стрес, змушені прокидатися рано. Подібний стрес переживає не один мільйон людей.
Якщо повернутися до дослідження британських фахівців, то варто зазначити, що спостереження велося за півмільйона жителів Великобританії. Наймолодшому учаснику було 38 років, а старшому - 73 роки. Експеримент тривав шість з половиною років. З усіх добровольців до "сов" себе зараховували 9%, а до "жайворонків" - 27%. 
 Читати ще