ЗАСПОКОЙТЕСЯ!

   

Вивести із рівноваги може що завгодно: як серйозні проблеми, так і навіть найнезначніші дрібниці. Немає нічого поганого в тому, щоб давати волю емоціям, але в деяких випадках усе ж краще утриматися і заспокоїтися. Тим більше, якщо емоції негативні.
 
Спосіб №1. Щоб досягти результату, доведеться розбудити свою уяву. Передусім треба зручно сісти, розслабитися і добитися рівного дихання. А тепер заплющіть очі і постарайтеся внутрішнім поглядом побачити воду. Але не прозору, а обов’язково білу – на думку вчених, саме поєднання білого кольору і води максимально заспокоює нерви. Уявіть, що ця прохолодна вода тече вам на маківку, стікає на обличчя, шию, плечі, груди, омиває все тіло. Ви обов’язково повинні відчути прохолоду цих струменів, що омивають вас з голови до кінчиків пальців ніг. Через 30 секунд уявіть, що ця вода стікає у воронку. А разом з нею туди стікають усі ваші проблеми і прикрості. У тому числі – і причина останнього стресу. Тепер глибоко вдихніть і розплющіть очі. Усе. Життя триває!


Спосіб №2. Зайдіть у ванну. Розстебніть верхні гудзики сорочки або блузи. Руками, змоченими в холодній воді, повільно доторкніться до шиї. Розтирайте її, а потім плечі, постійно посилюючи натиск. Потім – навпаки, робіть рухи легшими. Закінчити масаж треба зовсім легкими, навіть ніжними, дотиками. Після цього слід ще раз обполоснути шию холодною водою.


Спосіб №3. Глибоко вдихніть і видихніть. Візьміть грубий рушник, вовняну ковдру або будь-який шматок тканини, але обов’язково сухий. Викручуйте рушник або шматок тканини, неначе вичавлюєте воду. Постарайтеся при цьому максимально напружувати усі м’язи. Після цього різко розтисніть руки і впустіть рушник на підлогу. Відчуйте повне розслаблення. Особливо – рук і шиї.
Користуючись цими простими вправами, ви зможете швидко опанувати собою і заспокоїться як перед важливою подією, так і після неприємної сварки. Головне, пам’ятайте про те, що у світі зовсім мало речей, які дійсно варті витрачених вами нервів.
 Читати ще