Організм людини починає старіти з ніг!

   

Це ще стародавні китайці виявили, і в їхній тактиці описані деякі прийоми, які сприяють зміцненню ніг, а, значить, затримують старіння організму.
Треба обов'язково ходити босоніж! Звичайно, можливості робити це на вулиці практично немає — ходимо вдома.
Якщо у вас холодна підлога, все одно зніміть тапочки хоча б на 10 хвилин. А якщо у вас вистачить наполегливості робити це три рази в день, вас можна привітати —до старості вам далеко!
Обов'язково треба ходити на носках, на п'ятах, а також на внутрішній і зовнішній сторонах стопи. Це зміцнює м'язи, кістки ніг, покращує кровообіг, а значить, покращує роботу внутрішніх органів. адже це зовсім нескладно.
Починайте прямо зараз бити свої стопи ніг і з цього дня — щодня.
Це треба робити легенько, за місцем відразу за пальцями ніг. Для цього можна використовувати гумовий або дерев'яний молоточок, качалку, навіть порожня пляшка підійде.
І через деякий час ви відчуєте, як по тілу повільно розливається приємне тепло, а головне — виникає відчуття спокою. Це вважається одним з кращих засобів для поліпшення кровообігу і ніг, і всього організму.
Ще тим, у кого проблеми з очима, добре б більш інтенсивно постукувати дерев'яною палицею по основі другого і третього пальця 5 хвилин кожен день - там розташовані зони, рефлекторно пов'язані з очима.
Китайські медики стверджують, що необхідно масажувати особливу точку в зводі стопи — юн-цюан. Якщо робити це регулярно, буде хороший кровообіг, і розслабляться м'язи ніг.
Знаходиться ця точка відразу за пальцями в середині зведення стопи. Виконувати цей масаж можна сухим способом, тобто просто натискати точку 20 разів без перерви (спочатку на одній нозі, потім на іншій] без особливої сили. Робити такий масаж бажано вранці і ввечері.
А можна робити вологим способом: налити в тазик (ванну) теплу воду, поставити ноги і чекати, коли вони почервоніють, і після цього великими пальцями одночасно натискайте, масажуйте точку юн-цюан 80 разів без перерви. Добре, якщо після цього ви будете розтирати руками стопи протягом 3-5 хвилин.
І, звичайно, треба рухатися. У русі — життя! Саме ця заповідь йде ще з найдавніших часів. Корисні нашим ногам і контрастні обливання: то гарячою, то холодною водою. Це і підвищує тонус і поліпшує кровообіг, та й старість відкладає.
 Читати ще