ПОДИВІТЬСЯ У ДЗЕРКАЛО

   

Часто для того, щоб знайти  ознаку нездоров'я, не треба консультуватись із лікарем. Достатньо уважно оглянути кілька власних «проблемних» зон.


Отже, спершу подивимось на язик. Він повинен бути блідо-рожевим, матовим – це через ороговіння мікроскопічних сосочків на його поверхні. Серединний рівчачок «відповідає» за стан хребта, і якщо є якийсь патологічний вигин, то рівчачок не буде прямим. Якщо дитина постійно рухається, її поставу важко оцінити, зате за формою рівчачка на язиці – все буде видно.
Поверхня язика має ділянки, що відповідають «топографії» органів тіла людини. За шию «відповідає» кінчик язика, а корінь співвідносять із нижньою частиною тіла. За цим принципом легко знайти зону серця – далі від кінчика і праворуч від середньої лінії. За наявності різних хвороб місця, відповідні певним органам, змінюються: чи то злущується шар ороговіння з сосочків, від чого з'являється червона пляма, чи ороговіння стає надмірним.
Загальне ж почервоніння (оголення) язика трапляється при хворобах крові, дефіциті заліза та вітаміну В12.
При залізодефіцитній анемії язик має сіруватий відтінок. Язик «полуничний» – з червоними бубками, як на цій ягоді, – ознака глистяного ураження. При шлунково-кишкових хворобах завжди існує наліт: при закрепах – коричневий, при гастриті із зниженою кислотністю – жовтуватий, при гастриті з підвищеною кислотністю нальоту немає, проте весь язик червоний і припухлий. При всіх хворобах травної системи змінюється відчуття смаку, бо язик – це та його частина, яка добре демонструє стан шлунка і кишковика.
Різні нерівності, тріщини, дефекти поверхні також можуть свідчити про певні хвороби, тому при перших таких ознаках варто звернутися до лікаря.
Тепер подивимось на ніс. Якщо шкіра неприродно білувата – можливо, це глисти, зеленувато-синя – хвороби шлунко-кишкового тракту, червонувата – хвороби селезінки, коричнювата – виснаження нервової системи, перевтома, білувата при тому, що кінчик носа набряклий, – серцево-судинні хвороби.
Далі черга за шкірою повік і навколо них. Набряк верхніх повік трапляється при жовчнокам'яній хворобі. Набряклі верхні повіки з синюшністю – підозра на серцево-судинну недостатність. Набряк блідих нижніх повік буває при хворобах нирок. Сірі напівкола під очима можуть свідчити про зовнішнє чи внутрішнє отруєння (глисти, хвороби кишковика), перевтому. Набряк верхніх і нижніх повік разом зі згладженістю контурів обличчя (легкий, проте помітний загальний набряк) трапляється при алергії і часто супроводжується підвищеною чутливістю до світла (біль, сльози на світлі). Алергіків також часто викривають червоні зсередини повіки.
Отож слідкуйте за своєю шкірою і не хворійте!
 Читати ще