Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається  особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які  внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, позбавленої батьківського піклування.

Розмір допомоги становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

Коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, тоді розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсій, аліментів, стипендій, державної допомоги. Розмір призначених пенсій, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні  шість календарних місяців.

Допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням , не призначається у разі перебування дитини на повому державному утриманні.

Необхідні документи для призначення допомоги:

  1. заява опікуна чи піклувальника;
  2. копія рішення про встановлення опіки чи піклування;
  3. копія свідоцтва про народження дитини;
  4. довідка з місця проживання заявника про склад сім’ї;
  5. довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на шість місяців та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник на дитину.

Під час звернення до органу праці та соціального захисту населення при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер.

 Читати ще