Допомога людям з особливими потребами з дитинства та дітям з особливими потребами

Соціальна допомога людям з особливими потребами з дитинства та дітям з особливими потребами

Державну соціальну допомогу призначають люди з особливими потребами з дитинства та дітям з особливими потребами віком до 18 років. Група інвалідності та її строк визначаються органом медико-санітарної експертизи згідно з законодавством України.

Допомога виплачується з дня звернення за її призначення та протягом всього строку інвалідності.

Розмір державної соціальної допомоги становить:

для людей з особливими потребами, з дитинства І групи

150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (ураховуючи надбавку на догляд);

для людей з особливими потребами, з дитинства ІІ групи

80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для людей з особливими потребами, з дитинства ІІІ групи

60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким людям з особливими потребами з дитинства ІІ та ІІІ групи, які за встановленням МСЕК потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку до державної соціальної допомоги на догляд за ними в розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Державна соціальна допомога на дітей з особливими потребами віком до 18 років призначається в розмірі 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Якщо особа, яка здійснює фактичний догляд за дитиною з особливими потребами (один з батьків, усиновлювач, опікун) не працює, то до державної соціальної допомоги може бути призначена надбавка на догляд в розмірі 50%. Одинокій матері (одинокому батьку) дана надбавка призначається незалежно від факту роботи.

Люди з особливими потребами з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні, отримують 25% призначеного розміру державної допомоги.

Дітям з особливими потребами, які перебувають на повному державному утриманні, державна соціальна допомога виплачується в розмірі 50% призначеної суми та перераховується на їх особисті рахунки в банку.

Решта суми перераховується на банківський рахунок установи (закладу) за місцем перебування дитини з особливими потребами чи людини з особливими потребами з дитинства і спрямовується виключно на поліпшення умов їх проживання.

Якщо людина з особливими потребами з дитинства або дитина з особливими потребами має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до закону України «Про державну соціальну допомогу людям з особливими потребами з дитинства та дітям з особливими потребами», ці виплати призначаються одночасно.

Виплата державної соціальної допомоги людям з особливими потребами з дитинства та дітям з особливими потребами здійснюється з урахуванням рішень Уряду.

 

 

 



Читати ще