ДОПОГА ПРИ УСИНОВЛЕННІ ДИТИНИ

   

Хто має право на допомогу при усиновленні дитини?

Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд).

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до управління праці та соціального захисту населення (далі – УПСЗН) за місцем реєстрації усиновлювача. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови надання довідки про неодержання зазначеної допомоги в УПСЗН за місцем реєстрації.

Однією із головних умов для її надання є те, що звернення усиновлювача за призначенням допомоги при усиновленні дитини необхідно подати до УПСЗН не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для призначення допомоги при усиновленні дитини необхідно подати наступні документи:

1) заява усиновлювача (якщо усиновлювачами є подружжя - одного з них), що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

2) копія свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;

3) копія рішення суду про усиновлення дитини.

Допомога при усиновленні дитини призначається незалежно від одержання на дитину інших видів допомоги.

Розмір допомоги

Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну дитину  у  розмірі  та в порядку,  що встановлені для виплати допомоги при  народженні першої дитини,  на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

У 2019 році допомога призначається у розмірі 41 280 гривень.  Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн. на місяць) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Виплата допомоги при усиновленні дитини припиняється у разі:

  1. позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
  2. нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем

допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

  1. відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;
  2. смерті дитини або отримувача допомоги;
  3. перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за

рішенням суду;

  1. скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його

недійсним;

  1. тимчасового влаштування  дитини на повне державне утримання.

Додатково проконсультуватися з питань призначення допомоги при усиновленні дитини мешканці міста можуть в Управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради за адресою м. Жовті Води, вул. Першотравнева, 24.Читати ще