7 фраз, які варто говорити дитині щодня

   

Якщо ви хочете побудувати з дитиною довірливі стосунки і підвищити її рівень самосвідомості, треба спілкуватися з нею правильно. Ми підготували для вас 7 фраз, які слід говорити малюкові частіше!

1. «Я тебе люблю»
Коли ваша дитина була зовсім маленькою, ви напевно часто повторювали, що любите її. З роками вам почало здаватися, що ця фраза втратила будь-який сенс. Але для дитини вона в будь-якому віці дуже цінна. Неважливо, скільки їй років: 5 або 13. Кажіть, що любите її, незважаючи ні на що. 

2. «Я так пишаюся тобою»
Щоб ваша дитина виросла впевненою у своїх силах, частіше говоріть їй, що пишаєтеся нею. І неважливо, яке місце вона зайняла на змаганнях. Малюк заслужив за старання торт, ну і, звичайно ж, таємну фразу.

3. «Все добре, спробуй ще раз»
Малюк повинен зрозуміти, що невдачі — важлива частина будь-якого процесу. Не сваріть його за двійки, а попросіть підійти до вчительки і перездати погану оцінку. Не гнівайтесь на те, що він не зміг розповісти вірш. Досвід буває негативним. Краще підбадьорте. Він повинен знати, що наступного разу все вийде!

4. «Я тобі довіряю»
Цю фразу можна починати говорити дитині тоді, коли ви будете впевнені, що вона готова до самостійних дій. Таке спілкування вселить у неї впевненість і відповідальність. Якщо їй довіряють батьки, то вона не може їх обманювати і підводити. Заведіть дружні стосунки, покажіть дитині, що за правду ніхто не буде лаяти.

5. «Дякую»
З раннього віку говоріть малюкові «дякую», навіть якщо він просто прибрав іграшки. При цьому зовсім неважливо, як у нього вийшло це зробити. З часом він відповість вам і оточуючим тим же.
На помилки при виконанні якого-небудь завдання можна вказати пізніше, спочатку подякуйте за роботу.

6. «Допоможи мені, будь ласка»
Кожен хоче відчувати себе важливим і корисним. Попросіть малюка допомогти вам у простих справах. Потім він буде пишатися тим, що чинив татову машину. Хоча він лише підніс гайковий ключ. З часом малюк буде самостійно проявляти інтерес і допомагати. В кінці додайте: «Мені без тебе було б важко впоратися».

7. «Я дуже рада, що ти у мене є»
Стосунки у дитини з навколишнім світом не завжди складаються гладко, особливо в підлітковому віці. Тінейджер починає сумніватися в тому, що батьки його люблять. А якщо у нього ще є брати-сестри, то переживання тільки посилюються. Тому регулярно говоріть дитині, що раді, що вона у вас є. А ще те, що маминої любові вистачить на всіх.
 Читати ще