Як правильно написати заяву в поліцію?

У житті кожної людини трапляється ситуація, коли їй потрібна допомога правоохоронних органів. Як і коли можна звертатися в поліцію?

З яких питань?

    - Поліцейські займаються питаннями публічної безпеки, вживають заходів з метою виявлення як кримінальних, так і адміністративних правопорушень.
    - Запобігають і припиняють вчинення протиправних дій і вчинків, в тому числі і в побутовому житті.
    - Припиняють виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення.
    - Регулюють дорожній рух і здійснюють контроль за дотриманням правил дорожнього руху його учасниками і за правомірністю експлуатації транспортних засобів на дорогах.

Куди звертатися?

Якщо ви самі стали жертвою або бачите, що на ваших очах відбувається неправомірна ситуація, ви можете звернутися до найближчого відділення поліції або ж зателефонувати на лінію 102.

Як писати заяву?


Якщо ви стали жертвою або свідком неправомірної поведінки третіх осіб, ви можете подавати в поліцію відповідну заяву.
Співробітники поліції зобов'язані безкоштовно прийняти заяву і видати заявнику довідку про прийом і реєстрацію даної заяви.
Заяву можна передати при особистому зверненні з поліцейським або надіслати поштою листом з повідомленням про вручення.

Про що писати в заяві?

Єдиної форми подачі заяви немає. Тому документ складається в довільній формі. У заяві обов'язково потрібно вказати суть проблеми і відзначити докази, якщо такі є.
Після основного тексту, потрібно поставити дату і підпис, адресу проживання та контактний телефон.
Також заявник повинен пам'ятати про те, що за дачу завідомо неправдивих показань, його чекає кримінальна відповідальність.Читати ще