Правила поведінки в екстрених ситуаціях

Батьки мають навчити дитину правил поведінки в екстрених ситуаціях. Багато батьків не робить цього, відкладаючи на потім. Утім, дитина повинна знати ці правила з раннього віку, щоб у несподіваній ситуації не розгубитися і діяти правильно.

Навчити дітей правил поведінки в екстрених ситуаціях не так просто, як здається, адже рівень розвитку пізнавальних здібностей дітей може бути досить різним. Однак є певні правила, дотримуючись яких, ви навчите дитину, як поводитися в непередбачених ситуаціях. Головне – постійно дотримуватися цих правил. Розгляньмо їх докладніше.

1. Поясніть дитині, що екстрена ситуація – відносне поняття

Розкажіть дитині, які ситуації є екстреними і потребують її негайних дій, а які – ні. Дитина може мати абсолютно відмінне від вашого розуміння екстрених ситуацій, тому вам варто надати їй правильний погляд на речі.

Щоб це зробити, розповідайте дитині історії про ті чи інші екстрені ситуації, пропонуйте їй читати різні правила поведінки в таких випадках. Дитині потрібен час, щоб ознайомитися з таким великим обсягом інформації, тому майте терпіння.

2. Переконайте дитину, що екстрені телефонні номери – це не жарт

Коли дитина дізнається про існування телефонних номерів, за якими потрібно телефонувати в екстрених випадках, вона може не сприйняти це всерйоз. Ви повинні переконатися в тому, що дитина знає ці телефонні номери напам'ять і не плутає їх. Також поясніть дитині, що цими номерами можна користуватися тільки у справді екстрених ситуаціях.

Навчіть дитину, як правильно спілкуватися телефоном із диспетчером: дитина має повідомити свою адресу або місцезнаходження, сказати, з ким вона знаходиться, якщо поруч із нею хтось є, а також описати, що сталося. Зосередьте увагу дитини на тому, що їй слід дотримуватися вказівок диспетчера.

3. Давайте дитині чіткі інструкції

Дитина повинна чітко знати основні правила дій в екстрених ситуаціях, доки не надійде допомога. Для цього описуйте дитині різні ситуації, які можуть статися, а також розповідайте, як вона має поводитися в таких випадках. Гранично чітко пояснюйте дитині правила поведінки. Якщо ви самі не впевнені в тому, що говорите, дитина не дотримуватиметься ваших вказівок.

4. Тренуйте навички в ігровій формі

Знати правила поведінки в екстрених ситуаціях добре, однак діти мають уміти застосовувати їх на практиці. Щоб дитина не розгубилася в складній ситуації, розіграйте її за ролями. Під час такої рольової гри давайте дитині змогу впоратися з екстреною ситуацією.

Рольові ігри допомагають дитині відчути реалії, із якими вона може стикнутися в екстрених випадках. Приділяйте час таким іграм щотижня, оскільки вони навчатимуть дитину відповідальної поведінки.

5. Не лякайте дитину

Ваше завдання – чітко пояснити, що дитина мусить робити в екстрених ситуаціях, але намагайтеся не налякати її під час таких пояснень. Не виявляйте надмірних емоцій, пояснюючи дитині правила поведінки. Інакше вона може впасти в паніку і не сприйняти озвучені вами правила. В екстрених випадках їй буде важко мислити раціонально.



Читати ще