Як перевести нежитлове приміщення в житлове

Ще зовсім недавно існувала тенденція продажу приміщень на першому поверсі для зміни їх призначення. Нерухомість переводили в нежитловий фонд і використовували її як магазини чи офісні контори. Сьогодні ж спостерігається зворотний хід: переведення нежитлового фонду в житловий. Також це популярно серед художніх майстерень, розташованих на останньому поверсі багатоповерхівки, адже колись це були приміщення, непридатні для проживання, але творчим людям вони підходили найбільше для роботи.

Процедура зміни призначення приміщення: переведення нежитлового в житловий фонд

Йшли роки, люди приміщення облаштовували під себе, і через деякий час воно призначалося не тільки для роботи, але і для житла. Сьогодні ж для спокійного проживання в таких місцях необхідно змінити призначення приміщення і оформити на нього право власності. Саме тому дуже багатьох цікавить, як перевести приміщення з нежитлового в житловий фонд.

Визначення житлового приміщення

Перед тим як приступити до переведення призначення використовуваної частини будівлі, необхідно розібратися, яке приміщення вважається житловим.

Спорудження житлового призначення – це приміщення певного статусу, яке придатне для постійного проживання і відповідає всім необхідним технічним нормативам і санітарними показниками.

Вимоги до житлового спорудження особливі:

  • приміщення, призначені для житла, повинні розташовуватися на житлових територіях і мати комунікації і необхідні зручності для постійного проживання;
  • несучі конструкції повинні відповідати всім вимогам, не мати явних ознак руйнування і деформації;
  • комунікаційні лінії повинні бути безпечними і відповідати законодавчим актам;
  • споруди житлового призначення повинні мати надійний захист від води;
  • бути повністю безпечними для проживаючих і навколишнього світу.

Перевести приміщення – це непроста процедура. Самостійно здійснити такий захід дуже складно, адже необхідно точно розбиратися в юридичних термінах, знати закони. Також процес ускладнюється відвідинами численних служб, збором документації і правильним складанням заяв.

Документи, необхідні для переведення об’єкта нерухомості з нежитлового в житловий фонд

Для того щоб змінити призначення приміщення, необхідно зібрати пакет документів:

  • заява власника об’єкта нерухомості з його проханням про зміну призначення з нежитлового в житловий;
  • правильно складений технічний паспорт. На практиці зустрічаються часто випадки, коли технічна документація не відповідає чинному законодавству;
  • документи, які підтверджують право власності на об’єкт;
  • для багатоповерхових будинків необхідно надати поверховий план багатоповерхівки;
  • документація з перепланування, якщо таке виконувалося або буде проводитися.

В процесі розгляду заяви державна установа може вимагати й інші види документації. Після збору повного пакету відбувається розгляд справи про зміну призначення об’єкта нерухомого майна органами місцевого управління, якеий триває 45 календарних днів. Після закінчення цього терміну заявник отримує або дозвіл на зміну призначення приміщення, або відмову у видачі такого документа.

Переведення садового (дачного) будинку в житловий індивідуальний будинок

Сьогодні через брак житла багато щасливих власників заміських будинків бажають змінити їх призначення. Переведення дачі в житловий будиноки- захід не з простих, але здійснити його на законних підставах все-таки можливо. Для такої процедури необхідно подати в органи місцевого управління:

  • заяву про зміну призначення об’єкта нерухомості;
  • право власності на ділянку, на якій знаходиться будиночок. Якщо такого документа немає, необхідно надати право на користування ділянкою;
  • право власності на сам будинок;
  • згода співвласників в письмовій формі;
  • висновок технічного огляду, в якому є інформація про наявність всіх необхідних комунікацій для постійного проживання.

Переведення дачі в житловий будинок, покрокова інструкція якого дає гранично зрозумілі рекомендації, відбувається протягом 45 днів. Для отримання результату від такого заходу необхідно зібрати і подати повний пакет документів. Тільки так безпроблемно можна здійснити задумане. Переведення дачі в житлове призначення найпростіше здійснити, звернувшись за допомогою до фахівців, які знають всі тонкощі і підводні камені цього складного процесу. Вони допоможуть змінити призначення нежитлового приміщення, перевести споруду з нежитлового в житловий фонд, зможуть розібратися у всіх нормативних документах.



Читати ще