Замість пральної машини: як "врятувати" одяг за допомогою холодильника

   

Замість того щоб запускати пральну машину по тричі на день, дайте їй трохи відпочити. Деяку роботу за неї цілком може зробити і холодильник. Він може відчистити джинси і прибрати неприємні запахи з одягу, 

Отже, як можна використовувати холодильник для ремонту своїх речей:

  • Змусити светр не линяти. Покладіть светр в гриппер-пакет і приберіть в морозилку, туди ж, де лежать пакети із замороженими овочами. Через кілька годин холод "склеїть" вовняні волокна разом, і вони перестануть так нещадно випадати. Цей спосіб особливо добре працює з вовняними і кашеміровими речами.
  • Почистити джинси. Якщо після кожного прання ваші улюблені і найзручніші темно-сині джинси стають світлішими і світлішими, періть їх рідше. Замість цього кладіть їх іноді в морозилку. Кожен раз, коли джинси стають злегка несвіжими і починають погано пахнути, ми кидаємо їх в прання. Від цього тканина зношується швидше, і фарби линяють. Ну а в морозильній камері бактерії, які є причиною неприємного запаху, гинуть від холоду.
  • Розтягнути нове взуття. Іноді нова пара взуття приносить такі муки, що хочеться викинути їх скоріше. Але не поспішайте - за допомогою води і холодних температур ви зможете впоратися з незручним взуттям. Наповніть водою два пакети, помістіть їх в туфлі і прибирайте в морозилку. Коли рідина перетвориться на лід, вона збільшиться в об'ємі і розтягне взуття без особливих проблем.
  • Видалити сліди жувальної гумки з одягу. Тільки не поспішайте прати річ в машині, замість цього візьміть кілька кубиків льоду або помістіть річ в холодильник. Коли річ охолоджується, то зчеплення між молекулами слабшає, і застиглу холодну гумку буде набагато простіше відшкребти від одягу.
  • Зробити колготки міцними. Іноді колготки рвуться ще до того, як ми встигаємо їх надіти. Але ми знаємо спосіб, який допоможе підвищити їхню міцність. Перш, ніж надіти нову пару, прополощіть її під струменем води, вичавіть, а потім покладіть в морозилку. На наступний день просто "розігрійте" колготки до кімнатної температури і тільки тоді надягайте. Тепер вони так просто не порвуться. І процедуру не обов'язково повторювати постійно. Досить і одного разу.
     


Читати ще