Як виростити зелень на підвіконні вдома

   

Свіжу зелень до столу можна вирощувати в домашніх умовах цілий рік.

На підвіконні прекрасно ростуть петрушка, кріп, базилік, м’ята, цибуля, салат та інші рослини. Існує кілька секретів успішного вирощування зелені.

Найперше – вибирайте ранньостиглі сорти низькорослих рослин, які мають короткий термін дозрівання. Як ємність для вирощування використовуйте ящики (дерев’яні, пластикові), контейнери, горщики, вазони, стаканчики від молочних продуктів і т.п. У велику ємність можна садити кілька видів рослин, наприклад кріп, селеру, петрушку.

Для вирощування зелені складайте ґрунт з торфу, землі, тирси, піску в рівних пропорціях. ґрунт можна придбати в спеціалізованому магазині. Як дренаж на дно ємності покладіть керамзит або камінчики.

Зелень петрушки в домашніх умовах отримують вигонкою з корінців або посівом насіння в ґрунт. Посадковий матеріал можна купити в овочевих відділах магазинів. Вибирайте для посадки здорові коренеплоди з верхівковими бруньками, без ознак в’янення, які мають середній розмір і вагу 30-60г. Полийте ґрунт і висадіть коренеплоди рядами через 2-3 см. Верхівки повинні бути прикриті землею. Занадто довгі корінці садіть під нахилом або попередньо обріжте.

Насіння петрушки замочіть на добу у воді, а потім посійте на глибину 0,5 см. Залиште ємність з насінням в темному місці до появи паростків. Коли з’являться перші сходи, прорідіть їх. Рослини повинні знаходитися на відстані 4 см. Оптимальна температура для вирощування петрушки в домашніх умовах – 22-24оС

При поливі стежте, щоб ґрунт не був надто вологим або сухим. Через 3 тижні після проріджування підгодуйте петрушку універсальними добривами. Урожай зелені, вирощеної на підвіконні в домашніх умовах, отримують вже через 6 тижнів. З кожної рослини зривайте тільки половину листя, щоб воно могло відновитися.

Для одержання зеленої цибулі висаджуйте в ґрунт цибулини на відстані 1 см одна від одної. Засипте їх шаром ґрунту завтовшки не менше 1 см. Вирощують її на світлі, поливаючи теплою водою.

Вирощувати кріп у будинку дуже просто. Висійте насіння в ґрунт, злегка прикривши його землею, і полийте. Вже через 2 тижні з’являться перші сходи, а через місяць можна зривати зелень.Читати ще