СЕКРЕТИ ПРАННЯ БІЛИХ РЕЧЕЙ

   

Навіть застарілі плями з білих речей можна вивести, якщо намилити плями господарським милом і покласти в пакет. Через добу речі дістати і випрати. Плями зникнуть.
Білий тюль із часом жовтіє або набуває сірого відтінку. Впоратися із цим допоможе міцний соляний розчин. Замочіть у ньому на декілька годин тюль, а потім виперіть. 
При полосканні тюлю у воду із синькою додайте трохи молока. Завіски виглядатимуть так, ніби щойно з магазину.
Для видалення з білих льняних і бавовняних тканин підпалин від гарячої праски пожовклу ділянку потрібно замочити в холодній воді, а потім нанести на неї розчин хлорного вапна з розрахунку 1 ч. ложка на склянку води.
Білі шкарпетки, гольфи і колготки гарно перуться, якщо їх заздалегідь замочити на кілька годин у воді з додаванням 1-2 ст. л. борної кислоти.
При замочуванні білизни треба дати повністю розчинитися порошку, інакше на ній можуть з’явитися нові плями.
Допоможуть і народні засоби. Наприклад, можна перед пранням замочити білизну на 3-5 годин у воді з додаванням харчових дріжджів або лимонного соку. Бавовняну і льняну білизну замочують з додаванням декількох ложок скипидару.
Для тих, хто ще вибілює білизну кип’ятінням, згодиться така порада: на 10 л води потрібно узяти 1 ст. ложку нашатирного спирту.
 Читати ще