ТОП-6 цікавих фактів про весну

   

Навесні діти ростуть в три рази швидше, ніж з серпня по грудень.
Не раз доводилося чути, що батьки кажуть про своїх дітей: за весну і літо вони так витягнулися! Чи відповідає дійсності думка про те, що діти ростуть навесні і влітку швидше? Англійські вчені підтвердили цей факт. В результаті проведених ними досліджень встановлено, що в першій половині року діти ростуть в три рази швидше, ніж з серпня по грудень.
Найбільша кількість торнадо спостерігається саме навесні.
Навесні виникнення смерчів спостерігається в п'ять разів частіше і в основному – в денний час. Це пов'язано з перебудовою атмосфери з зимового на літній лад.
Весною бджоли більш дружелюбні, ніж в інші періоди.
Неймовірно, але в цей період комахи більш слухняні і доброзичливі, ніж в інший час. Навесні воскові залози функціонують у тих бджіл, у яких вони недорозвинулись з осені. Із спостережень бджолярів випливає, що воскові залози бджоли починають посилено працювати при роїнні бджіл з вулика на нове місце проживання, тим самим природа провокує будівництво нових стільників, для нової сім'ї.
Навесні частота дихання людини на третину вища, ніж восени.
Порівняно з іншими порами року, навесні частота дихання у людей збільшується на одну третину. Людина робить не 1000 вдихів на годину, а більше. Це пов'язано з тривалим кисневим голодуванням протягом всього зимового місяця. Коли рослини починають проростати, і відповідно, більше кисню, наші легені починають працювати інтенсивніше.

Думка, що навесні люди закохуються частіше, помилкова. Просто навесні людина знаходиться в стані легкої ейфорії від розквіту і пробудження в природі.
Виявляється весною з теплих країв повертаються не лише птахи, а й звірі – більшість летючих мишей віддає перевагу зимівлі в більш теплому кліматі.
 Читати ще