Цікаві факти про ГМО (генетично модифіковані організми)

   

Найбільш часто ГМО можна зустріти в таких продуктах, як: кондитерські вироби, кетчуп, ковбасні вироби, дитяче харчування, в якому є соя, шоколад. Багато сортів сухофруктів покривають маслом, яке отримують з генетично зміненої сої.

  • ГМО-продукти потребують набагато менше пестицидів, інсектицидів і гербіцидів. Вони мають високу врожайність, порівняно з традиційними селекційними видами. Це допомагає істотно знизити ціну на продукти.
  • У США з'явилася полуниця з геном риби, що живе в полярних районах. Тепер ця рослина більш стійка до морозів.
  • У Китаї вирощують рис, зростаючий в посуху і спеку. Ген проліска, впроваджений в картоплю, допомагає останньому бути витривалим до шкідників.
  • Перед тим, як вийти на ринок, ГМО-продукти проходять сувору перевірку. Ці продукти проходять приблизно 9000 проб. Це займає 10-15 років! Але ніхто не контролює, скільки хімікатів використовують фермери для вирощування традиційних культур.
  • Наклейка "Без ГМО" не означає, що в продукті його немає. Це говорить про те, що товар тестувався на допустимий вміст цих організмів. Якщо немає цієї наклейки, то це не є гарантією відсутності в товарі модифікованих організмів.
     


Читати ще