7 простих вправ для мозку, які зроблять вас розумнішими

   

Нейробіка - психологічні вправи, фітнес для мозку, придуманий американським нейробіологом Лоуренсом Катц. Він довів, що рутинні дії негативно позначаються на когнітивних здібностях людини. 
1. Чистіть зуби не робочою рукою. Використання протилежної півкулі вашого мозку (як в цій вправі) відмінно тренує мозок.
2. Приймайте душ із закритими очима. Відкрийте крани і налаштуйте воду, довіряючи своїм відчуттям. Потім мийтеся з закритими очима.
3. Міняйте звичний ранковий розпорядок. Робіть щось нове кожен день: нові враження - нова робота для мозку. Погуляйте з собакою іншим маршрутом, змініть ваш улюблений канал на ТБ або радіостанцію.
4. Перевертайте звичні предмети догори ногами, буквально. Коли ви перевертаєте речі догори ногами, ваша права сторона мозку включається в роботу і намагається розпізнати форму, колір незрозумілої йому картинки. Переверніть догори ногами фотографії вашої сім'ї, настінний годинник і календар.
5. Вдихайте нові аромати. Ви, ймовірно, навіть не пам'ятаєте, як «вивчили», що запах кави асоціюється з початком нового дня. Задіяти нові нервові шляхи можна, зв'язавши незвичні аромати, наприклад, ваніль, корицю, м'яту, з будь-яким видом діяльності. Як робити: поставте екстракт свого улюбленого аромату біля ліжка. Відкривайте і вдихайте його, як тільки прокинулися. Міняйте запахи.
6. Вивчайте продукти в супермаркеті
Якщо ви купуєте однакові продукти з дня у день, спробуйте щось нове. Зупиніться біля будь-якого ряду в магазині і подивіться на полиці зверху вниз. Якщо ви побачили те, чого раніше не помічали, візьміть це, почитайте склад і подумайте про це. Вам необов'язково це купувати, ви вже порушили свою рутину і придбали новий досвід.
7. Читайте по-різному. Ми використовуємо різні відділи мозку, коли читаємо самі або слухаємо, коли читаємо вголос або про себе. Як робити: читайте вголос дитині. Можливо, ви набагато довше будете читати книгу, зате проведете більше часу разом.
 Читати ще