Новий закон про аліменти 2019

   

У 2019 вступив в силу новий Закон про аліменти в Україні, мета якого посилити відповідальність за несплату грошової допомоги своїм дітям. 


З основного: тепер боржників можуть обмежувати в таких правах як: вільний виїзд за кордон (навіть якщо це відрядження), керування транспортним 
засобом, користування зброєю. Такі обмеження будуть в силі поки батько не погасить борг.
У Законі про аліменти в Україні в 2019 році для боржників передбачили ще один вид відповідальності - роботу на громадських засадах, за яку мають 
на увазі оплату. Всі виручені гроші йдуть на те, щоб погасити заборгованість перед дитиною.
Закон про аліменти передбачає такі нововведення: тепер судом при призначенні суми виплат будуть враховуватися витрати понад десяти мінімальних зарплат,
 наявність майна і навіть банківських заощаджень. Якщо колишня дружина знає, що доходи чоловіка вище, ніж заявлені і йому є що приховувати, в новому 
Законі про аліменти є норми, які дозволяють зібрати і надати докази більш високого рівня життя, ніж заявлено. Чоловік, який з часом став менше заробляти, має право подати прохання про зменшення суми аліментів.


Відсоток нарахування аліментів: як розраховується сума


Нарахування аліментів відбувається за таким принципом:

- фіксована сума;
- відсоток від офіційного сукупного доходу батьків за місяць, виходячи з кількості дітей та інших вступних.
На одну дитину - 25 відсотків, на трьох і більше - до 50 відсотків, в рідкісних випадках можуть присудити 70 відсотків (з огляду на стан здоров'я дитини, особливі потреби та інші фактори), але сума аліментів в Україні буде не менше 50 відсотків від прожиткового мінімуму.

ВАЖЛИВО!

Індексація аліментів можлива в разі вибору фіксованої суми виплат.

Що впливає на розмір аліментів


На розмір аліментів в Україні впливає кілька чинників:

Фінансова можливість платника: дохід, майно, дивіденди, премії.
Матеріальний достаток батьків, з яким дитина залишається жити. Тут до уваги беруть ще й стан здоров'я батька (наприклад якісь складні захворювання, що вимагають дорогого лікування).
Додаткові серйозні і спеціальні витрати на дитину (його лікування, навчання або розвиток).

Наявність інших дітей або виплати аліментів батькам платника.
Відповідно, розмір аліментів на дитину визначається після скрупульозного вивчення всіх факторів, а в деяких випадках позивач теж має право на отримання аліментів, розмір яких встановлюється додатково (наприклад, мама знаходиться в декретній відпустці по догляду за дитиною).

Мінімальний розмір аліментів в Україні


Мінімальна сума аліментів в 2019 році була підвищена з 30 до 50 відсотків від прожиткового мінімуму і зараз дорівнює 779,5 гривням на дітей до 6 років, на дітей з 6 до 18 встановлюють 972,0 гривень, а з 1 грудня разом із зростанням прожиткового мінімуму ця сума збільшиться до 813,0 і 1013,5 грн відповідно.
Аліменти для двох і більше дітей в Україні становить - 33% від доходу.


Чим загрожує несплата аліментів
Як ми вже згадували вище, з 2019 року злісні неплатники аліментів потрапляють в чорний список і вносяться до Реєстру боржників, на підставі якого їм можуть заборонити виїжджати за кордон, незалежно від причин за якими людина покидає країну, водити машину, носити зброю, полює і давати дозволу про подорож дитини з кожним з батьків за кордон.
Якщо відповідач не сплачує аліменти, його можуть побачити в такому онлайн-реєстрі все: майбутній работодатль, нова дружина / чоловік, дорослі діти, банківський співробітник при перевірці платоспроможності і тд. Також зростає пеня по аліментах в залежності від терміну заборгованості: нараховується 1% за кожен день прострочення. Тому, якщо чоловік не платить аліменти - збирайте докази і сміливо звертайтеся до суду.

Які документи потрібні для подачі на аліменти: перелік


Для проходження процедури подачі на аліменти в Україні, треба звернутися до районного суду або до суду за місцем реєстрації / проживання батька з позовною заявою про стягнення аліментів. Зразок заяви на аліменти можна попередньо пошукати в інтернеті, так як він може видозмінюватися.

До позовної заяви на аліменти прикріплюється наступний пакет документів (копії): свідоцтво про шлюб і народження дитини; довідка про склад сім'ї; паспорт та індивідуальний податковий номер; документ про розірвання шлюбу (якщо є). Відповідно до нового Закону при подачі на аліменти можна також зібрати і пред'явити доказову базу того, що ваш чоловік / дружина мають незадекларовані (приховані) доходи. Такий крок збільшує шанси на отримання грошової допомоги в набагато більшому обсязі.



Читати ще