Медичні довідки

   

Конституція України гарантує громадянам право на безкоштовну медичну допомогу в державних лікувальних закладах. Незаконна вимога оплати за медичну допомогу в державних чи комунальних закладах охорони здоров'я є кримінально караною.

1. Види медичної допомоги

Перша медична допомога

Невідкладна медична допомога, яку надають людині, що раптово захворіла або постраждала, на місці події та під час її транспортування в медичний заклад. Викликати швидку допомогу можна за телефоном 103.

Лікувально-профілактична допомога

Медична допомога, яка надається в амбулаторних умовах або за місцем перебування пацієнта лікарем загальної практики – сімейним лікарем.

Лікувально-профілактична допомога включає в себе:

  • консультації;
  • діагностику та лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних станів;
  • профілактичні заходи;
  • направлення пацієнта, який не потребує екстреної медичної допомоги, для надання йому спеціалізованої медичної допомоги.

2. Медична допомога для іноземців та осіб без громадянства

Медична допомога (у тому числі екстрена) іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово перебувають на території України, надається за плату, якщо інше не передбачено законодавством або міжнародними договорами України.

Україна має міжнародні договори щодо безоплатного надання екстреної медичної допомоги громадянам: Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Грузії, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, Республіки Узбекистан, Республіки Болгарія, Угорщини, Чехії, Великобританії, Монголії.

Іноземці можуть звернутися по медичну допомогу до будь-якого державного чи комунального закладу охорони здоров'я. Вартість медичної допомоги, наданої іноземцю державними та комунальними закладами охорони здоров'я, визначається закладом охорони здоров'я, який її надав.

3. Медичні огляди та довідки

Отримання будь-якої медичної довідки в Україні передбачає проходження медичного огляду в конкретних лікарів або проходження медкомісії. В залежності від ситуації можуть знадобитися такі види довідок:

Медична довідка в басейн (форма 028/о)

Для відвідування будь-якого приватного або державного басейну потрібна медична довідка, яка дійсна протягом півроку.

Довідка в басейн для дорослих видається після огляду та висновку терапевта і дерматолога. Для дітей - після огляду педіатра і дитячого дерматолога. На розсуд цих лікарів можуть бути призначені консультації інших фахівців або аналізи.

Медична довідка для абітурієнтів (лікарський професійно-консультативний висновок, форма 086/о)

Медична довідка обов’язкова для подання в приймальні комісії навчальних закладів різних рівнів акредитації, типів та профілю. Без медичної довідки всі інші документи для вступу не приймаються.

Довідку видають абітурієнту лікарі територіальних амбулаторно-поліклінічних закладів (підліткові терапевти, дільничні терапевти, сімейні лікарі).

Медична довідка для водіїв (форма 083/о)

Щоб отримати довідку для водіння, необхідно спочатку отримати довідку від психіатра та довідку від нарколога щодо придатності керувати транспортним засобом. Потім з цими довідками, фотографіями 3х4 (2 шт), паспортом та військовим квитком або прописним свідоцтвом необхідно пройти медичну комісію.

Санітарна книжка (форма №1-ОМК)

При оформленні на роботу багато підприємств вимагають санітарну книжку (організації, які працюють з харчовими продуктами, питною водою, навчальні заклади, комунальні служби тощо).

Направлення на медогляд для виготовлення санітарної книжки видається за місцем працевлаштування. У саму медичну книжку вклеюється фотографія розміром 3х4. А також заповнюється внутрішня перша сторінка після обкладинки.

Медогляд для отримання санітарної книжки передбачає:

  • виписку про щеплення з дитячої медичної картки, яку робить лікар-терапевт;
  • флюорографію легенів;
  • відвідування всіх лікарів, які вписані в медичну книжку;
  • здача всіх аналізів.

Медична довідка для отримання дозволу на зброю (форма 127/о)

Щоб отримати довідку для дозволу на зброю, необхідно спочатку отримати довідку психіатра та нарколога щодо права на носити та зберігати зброю. Потім з цими довідками, фотографіями 3х4 (2 шт), паспортом та військовим квитком або прописним свідоцтвом необхідно з’явитися в лікувальні заклади, які мають ліцензію та право видавати довідки для отримання дозволу на зброю.



Читати ще