
Як узаконити самобуд?
В Мінрегіонбуді назвали три кроки для отримання дозвільних документів.
Узаконити побудовані без дозволу приватні будинки за спрощеною процедурою можна в три етапи. Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
«У вас є оформлена земельна ділянка, але будівля на ній побудувана самовільно, тобто без дозволу. На практиці таких випадків безліч. Що робити? Необхідно отримати право власності та ввести самовільно побудований будинок в експлуатацію. Для цього Мінрегіон спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією ввели спрощену процедуру прийняття в експлуатацію будівель, побудованих без дозволу. Зараз зазначена процедура здійснюється відповідно до наказу Мінрегіону №158 і працює з 31 серпня 2018 року. Її ще називають "будівельною амністією" », - сказав він.
Спрощеної легалізації підлягають індивідуальні житлові будинки, садові та дачні будинки загальною площею до 300 кв. м, а також присадибні будівлі і споруди загальною площею до 100 кв. м, побудовані в період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.
За словами Льва Парцхаладзе, для легалізації таких будинків необхідно виконати три кроки:
1. Отримати техпаспорт на будинок шляхом звернення до місцевого Бюро технічної інвентаризації (БТІ) або до сертифікованого приватного експерта, і укласти договір з технічного обстеження будівлі.
«За технічну інвентаризацію відповідальність несе експерт, який оформляє техпаспорт. Він проводить обстеження будівлі і якщо всі дані відповідають нормам чинного містобудівного законодавства, видає технічний паспорт з відображенням в ньому існуючої забудови і відміткою про її технічне обстеження », - зазначив чиновник.
2. Ввести будинок в експлуатацію, підготувавши необхідний пакет документів і звернувшись до органу Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) за місцем знаходження будівлі або в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) цього населеного пункту.
Необхідні документи:
заяву про прийняття будинку в експлуатацію;
один екземпляр заповненої декларації про готовність об'єкта до експлуатації;
завірена копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідно до цільового призначення, на якій розміщений будинок;
завірена копія техпаспорта з відміткою про проведення технічного обстеження.