Як зміняться правила оплати за світло?

   

Реформи поглинають країну швидкими темпами. Але, зазвичай, реформування тієї чи іншої галузі має нести покращення і стабілізувати ситуацію, а не залишати за собою безліч запитань без відповідей.

«Листи щастя»

ДТЕК Дніпровські електромережі розіслали своїм споживачам так звані заяви-приєднання з рахунками за електроенергію, в яких сказано, що послуги з розподілу та постачання електроенергії в Жовтих Водах з 1 грудня будуть здійснювати різні компанії: оператор системи розподілу – ДТЕК Дніпровські електромережі й компанія-постачальник – Дніпровські енергетичні послуги. Це викликало ажіотаж серед населення. Люди звертаються в редакцію газети «Жовті Води» з проханням надати роз’ яснення стосовно цих заяв.  Але в Жовтоводській дільниці П’ятихатських розподільчих електромереж (ПРЕМ) поки ніяких пояснень з цього приводу не дають, мотивуючи тим, що керівництво знаходиться на лікарняному.

Що зміниться для споживачів?

А от у прес-службі ДТЕК кажуть: реформа дійсно буде, але тільки з січня. З 1 січня 2019 року в Україні запускається перший етап реформи ринкуелектроенергії. Так, зовсім скоро послуги споживачам будуть надавати дві окремі компанії — оператор розподільних систем і постачальник. Перша компанія буде займатися виключно розподілом електричної енергії та експлуатацією електромереж. А друга буде постачати електроенергію споживачам, контролювати нарахування платежів і розрахунки.

Це означає, що українцям потрібно переукласти договори, за якими вони з лютого-2019 почнуть отримувати нові платіжки. Потім вони почнуть отримувати рахунки за спожиту енергію за зразком заяв про приєднання до так званих «умов угоди споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії». Буде вже два договори: про надання послуг з розподілу і про постачання електричної енергії.

У ДТЕК пояснили, що для підписання нових договорів необов’язково особисто заповнювати та надсилати заяву на приєднання. Є спрощена процедура: можна продовжувати користуватися послугами і оплачувати рахунки. Так споживач автоматично приєднається до послуг компанії-постачальника електричної енергії. Формат договору встановлюється державою і є типовим для всіх мереж. Таким чином, заключити угоду можна, просто заплативши за світло.

Крім того, вже з 1 лютого 2019-го квитанції набудуть нового зовнішнього вигляду. Українці будуть отримувати один загальний платіжний документ з новими платіжними реквізитами. Якщо у споживача є переплата по електроенергії, її обіцяють включити в нові рахунки. У самій квитанції буде два окремих рядка: «за послуги розподілу» і «за послуги постачання електроенергії». Поділ тарифу на дві графи — європейська практика, і на тариф вона не впливає, заспокоюють експерти, так як встановлює і контролює його уряд.

«Заплатіть і спіть спокійно»

Проте у багатьох нових квітанціях, які розіслали жовтоводцям, вказані суми боргу більші, ніж споживачі фактично заборгували. Та людям не залишають вибору. Для того щоб засвідчити свою згоду на нові умови від ДТЕК (які при цьому є обов’язковими) клієнтам потрібно оплатити суми, вказані у нових платіжках. Інформацію по розісланим заявам можна отримати по телефону гарячої лінії ‎0800 500 444. Але більш детальних пояснень чекаємо від керівництва ПРЕМ, адже незрозуміло, чому для жовтоводців реформа починається вже з грудня?Читати ще