Жовтоводський водоканал отримає інвестиції від державного банку Німеччини

Чотири водоканали нашої області отримають інвестиційні кошти на розвиток від Німецького банку розвитку KfW. Серед них – і жовтоводський. Про це розповів заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус, передає Дніпроград.


"Програма включає ті водоканали, які знаходяться в управлінні Дніпропетровської обласної ради. Серед них Аульський водовід, який забезпечує водою чималу кількість населення регіону та має потенціал аби надавати воду у додаткові населені пункти. Також це водоканали у Жовтих Водах, Верхньодніпровську та Марганці", - розповів Валерій Безус.
За словами посадовця, обласна рада більше року вела перемовини з інвесторами. Це державний банк Німеччини, який є потужним провайдером фінансової допомоги для України у різних форматах, в тому числі грантових, донорських та дешевих кредитних ресурсів.
"Інвестори мали свої пріоритети по Україні та підприємствах. Проте нам вдалося переконати їх, що саме наш регіон гідний уваги. На першому етапі співпраці мова йде про 10 млн євро. Загальний обсяг інвестицій на перспективу ми обговорювали у 50 млн євро. З огляду на зношеність та стан систем водоканалів, сума може збільшуватися у процесі реалізації проекту. Але дуже важливо продемонструвати громаді регіону та банку можливість і здатність ефективно приймати та використовувати ці кошти", - пояснив Валерій Безус.
Програму планують почати реалізовувати вже у 2019 році. Проте основний потік інвестицій очікуються в 2020-2021 роках. Першочергові заходи, які передбачені програмою, є забезпечення енерго- та ресурсоефективності підприємств.  В перспективі жовтоводський водоканал може отримати значні фінансові вливання, які дозволять модернізувати насосні станції та розвідну мережу водопостачання у навколишні міста.
"Ми маємо зношені водоканали, що зумовлює зростання енергоносіїв на їх обслуговування. Ми не можемо перекладати це зростання тільки на споживачів. Тому необхідно зорієнтуватися на економічну ефективність та показник надійності. Заміна старого обладнання на більш сучасне вже надасть 30-40 відсоткову економію ресурсів", - зазначив заступник голови Дніпропетровської обласної ради.

 

 Читати ще