Чому електромережі нарахували «захмарні» суми?

Це питання — номер один у списку наболілих. Від нерозуміння ситуації та відсутності інформації жовтоводці створюють проблему, навіть якщо проблеми не існує. Приклад цьому — проплати за послуги електропостачання, спожиті у січні. Енергетичні компанії, вирішуючи свої проблеми, забувають вчасно нагадувати населенню про зміни, які відбуваються, а також попереджати про тимчасові незручності. Тепер населення, уклавши угоди з новим постачальником едектроенергії,  отримує величезні суми боргу за електроенергію та вигадані показники лічильників, які перевищують реально спожиті кіловати. В Жовтоводських електромережах збираються черги людей, щоб розібратися в ситуації з проплатами.

На наше прохання ситуацію коментує начальник ЖвРЕМ Наталя Вітюкова: «Через зміни в законодавстві  функції передачі показань лічильників лягли на наше підприємство. З 25  по 31 грудня наші контролери ходили по домівкам і знімали показання електролічильників, які є кінцевими по відношенню до колишнього ДТЕК і стартовими по відношенню до нас, тобто ЖвРЕМ. На ті адреси, куди нам не вдалося потрапити до 1 січня, нам середньомісячні показники надав ДТЕК. Якщо в січні місяці контролеру знов не вдалося потрапити за цією адресою, програма вже автоматично нараховує середньомісячні показники попереднього місяця. Тому з’являються ось такі цифри, — пояснила Н. Вєтюкова, — Не панікуйте! Якщо ви бачите, що на вашому рахунку за електроенергію з’явилася велика необґрунтована сума, треба з’явитися в кабінет № 11 ЖвРЕМ (вул. Хмельницького, 32) для написання заяви про корегування показників лічильника. Але при цьому обов’язково повинен бути фотофакт, як доказ, що у вас дійсно на 1 січня були не ті показники, які фіксує програма».

Зрозуміло, що ніхто не знав про те, що 1 січня вони мали сфотографувати показання лічильника. Тому для споживачів, у яких немає на руках подібних фото ( а таких більшість) варто дочекатися контролера, який допоможе з’ясувати реальну ситуацію.

Важливо!  Щоб не було плутанини в цифрах, а показники лічильника і сумми проплат сходилися, обов’язково з 28 числа кожного місяця по 3 число наступного треба повідомляти показники електролічильника: 1. У ЖвРЕМ за адресою вул. Хмельницького,32, каб. 11; 2) на сайт в особистий кабінет http://cek.dp.ua; 3) по тел. ‎0800 300 015 або за мобільним номером ‎050 307 47 26. Показники, надані після 4-го числа наступного місяця, при формуванні обсягів спожитої електроенергії враховуватись не будуть, стверджують у Жовтоводських розподільчих електромережах.Читати ще