Звички, які змушують організм старіти швидше

   

Продукти в щоденному раціоні харчування, поза під час сну і багато інших не помітних звичок відображаються на обличчі і навіть скорочують життя. 

Ви рідко відмовляєтеся від десерту. Ласуни не тільки додають собі зайвих грамів на тілі, але і зайвих років на обличчі. Молекули цукру приєднуються до волокон білка в кожній клітині нашого організму. Цей руйнівний процес, який називається глікація, може призвести до втрати свіжого кольору обличчя, темних кіл під очима, млявості шкіри, набряків, глибоких зморшок, втрати чіткості контура особи і збільшення пір. Хочете зберегти молодість — відмовтеся наступного разу від десерту!
Ви спите менше 5 годин на добу. Відмова від повноцінного сну призводить до темних кіл і мішків під очима, а також скорочує тривалість життя. Спати по 7 годин — найоптимальніший варіант. Лягайте раніше, якщо вам не вистачає часу виспатися. Брак сну проявляється в нестачі енергії вдень, уповільненні розумового процесу, погіршенні уваги і наборі ваги.
Ви не відлипаєте  від телевізора.
Подивитися коротеньку серію улюбленого серіалу — це одне, але постійно стирчати біля телевізора, ніби вас до нього приклеїли, — це інше. Згідно з дослідженнями, за кожну годину перегляду телевізора доросла людина розплачується 22 хвилинами життя. Люди, які в середньому проводять по 6 годин в день за переглядом ТБ, живуть на п'ять років коротше, ніж ті, хто його не дивиться.
Ви проводите день в сидячому положенні. 
Небезпека сидячого способу життя відома практично всім: люди, які проводять більшу частину дня на стільці, ризикують отримати хвороби нирок, серцево-судинної системи та рак, не кажучи вже про ожиріння. Регулярні вправи допоможуть запобігти цим серйозним наслідкам.
Ви спите обличчям в подушку.
Сон на животі або на боці обличчям у подушку створює зморшки і прискорює старіння. Сполучні тканини і колаген на обличчі з віком слабшають і провисають. Коли ви спите кожен раз на одній і тій же стороні, притиснувши шкіру до подушки, ви не даєте їй можливості розправлятися природним способом. 
У вас вдома занадто тепло. 
Коли на вулиці сніг і мороз, так і хочеться, щоб було тепліше. Збільшуючи температуру в помешканні, пам'ятайте, що жар видаляє вологу з повітря. Це сприяє сухості і запаленню шкіри, що з часом старить її. Користуйтеся зволожувачами. Можна також на батарею повісити мокрий рушник або поставити в кімнаті ємність з водою, звідки буде випаровуватися волога.
Ви виключили з раціону все жирне.
Деякі жири просто необхідні для молодості шкіри. Корисні для серця омега-3 кислоти, які містяться в жирній рибі (наприклад, лососеві і макрелі), а також в деяких горіхах (наприклад, у волоських) і насінні льону, підтримують шкіру пружною, запобігаючи появі зморшок. Читати ще